Blogid

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Mida tähendab, kui kass on FIV-positiivne? Kas sellisel kassil on üldse elulootust? Pesaleidja blogis kirjutab üks meie vabatahtlikest oma kogemusest: http://pesaleidja.blogspot.com.ee/2017/02/elu-voimalikkusest-fiv-positii...

5 põhjust, miks võtta loom varjupaigast

5 põhjust miks võtta loom varjupaigast:

1. Iga loom, kes on päästetud tänavalt või adopteeritud varjupaigast, aitab kaasa hulkuvate loomade arvu vähendamisele. Iga loom, kes on võetud kasvatajalt või kodust, kus loomadel lastakse valimatult paljuneda, võtab ära ühe hüljatud looma võimaluse kodu leida.

2. Iga varjupaigast adopteeritud loom vabastab koha varjupaigas järgmisele loomale tänaval.

3. Varjupaigas elavatele loomadele on tavaliselt paigaldatud mikrokiip, tehtud parasiiditõrje ja paljud loomad on ka vaktsineeritud ning kastreeritud või steriliseeritud.

Räägime rahast.

Täna räägime rahast. Kui palju maksab ühe eravarjupaiga pidamine? Mille peale kuluvad annetused? Räägime rahast!

Võibolla olete kuulnud seda igivana ütlust, et keegi ei tea kust tekib tolm ja kuhu kaob raha. Tihti kaobki inimestel see raha justkui müstilisel moel: oli palgapäev, maksad arveid... - ja juba otsas! Aga kuhu see raha siis ikkagi kaob?

MTÜd, kes sõltuvad vaid annetustest, ei saa endale rahaasjades segadust lubada. Kõik kulud on piinliku täpsusega välja arvutatud ning iga sent on arvel.

Mis saab tänavakassidest?

Mida teha kui su maja ümber hulgub näljane kass? Või kui naabrid on ära sõitnud ja nende kuurist elutseb emakass poegadega? Kuidas aidata?

Inimene kõnnib mööda tänavat, kui järsku märkab prügikasti kõrval hulkuvat kassi. Kiisu kasukas on tuhmunud ja räpane, nägu kriimuline. Ta piidleb seisatanud inimest ettevaatlikult. Käpakesed on valmis jooksma, ent tühi kõht annab tunda. Äkki see inimene paneb prügikasti midagi head? Aga äkki teeb hoopis "Kõššš!" või viskab kiviga? Inimene vaatab kassi ja tunneb, kuidas midagi ta südames valusalt kokku tõmbub. Ruttu seab ta sammud kodu poole.

Kuidas minust sai hoiukodu? - Ülle-Lea lugu

Kuidas minust sai hoiukodu? - Ülle-Lea lugu

Alustuseks mainin ära, et hoiukodu staaži on mul nüüdseks natuke alla kahe aasta. Selle aja jooksul olen ma olnud hoiukoduks kolmele kassile ning viiele koerale.

See otsus, miks minust sai hoiukodu, tekkis tegelikult minu enda isiklikust vajadusest. Nimelt suri 2015. aasta 7. jaanuaris ära minu kallis koer, kes peale tänavaelu oli minu ustav sõber 11. ilusaks aastaks. Ta oli mu pereliige ning meeletult kallis ning armas minu jaoks, mistõttu ta surm mõjus mulle laastavalt ja masendavalt. Ma ei kannatanud välja korteri tühja kõledust.

Muinasjutuliselt ilus lugu süsimustast Vladikust.

Vladik on üks vahva paksude põskedega süsimust kassihärra, kes küll päikese käes pigem šokolaadipruun tundub. Ühel vägagi vihmasel aprillikuisel päeval jalutasid kassitoa poole kaks pisikest neiut, süsimust meeletult sõbralik kiisupoiss põues ja trotsisid vihma, et armas Vladik katuse alla saaks. Kiisupoiss oli elanud terve oma elu Energia tänaval tänavakassi elu, kuid nüüd on see aeg läbi.

Veebikaamera Pesaleidja kassitoas

MEIL ON TEILE SUUREPÄRANE UUDIS!

Tänasest saab Pesaleidja kassitoa kassidel silma peal hoida ka kodus või tööl olles!

Meie kassitoa kõige suuremasse vabapidamistuppa paigaldati Animals Life Net projekti raames kaamera, mis hakkab 24/7 üle kandma elu kassitoas sellele veebilehele:

http://animalslife.net/et/pesaleidja-2/

Head vaatamist!

Pesaleidja Hauka laadal

Pesaleidja Hauka laadal

Nagu juba kaks aastat kombeks on olnud, oli Pesaleidja vabatahtlikel ka sel aastal kindel plaan käia ära Hauka laadal. Tegemist on tõeliselt suure ja uhke laadaüritusega - ega siis asjata Antslat laadapealinnaks kutsuta.

Hetkel online

Hetkel online 0 users ja 3 guests.
Syndicate content