Blogid

Korduma Kippuvad Küsimused ehk vabatahtliku vastused

Pesaleidjad võtsid blogis kokku Korduma Kippuvad Küsimused ehk küsimused, mida neilt kõige enam seoses vabatahtlikutööga küsitakse.

Kui Sinulgi on küsimusi, millele seekordses postituses vastust ei saanud, palun saada oma küsimus meiliaadressil kelli@pesaleidja.ee või kirjuta siia postituse alla kommentaar ning nii saame teha ka vol2! :)

http://pesaleidja.blogspot.com.ee/2017/06/korduma-kippuvad-kusimused-ehk...

Hoiukodunduse võlud ja valud - Noodipesakond ehk Kelli lugu

Pesaleidja vabatahtlik võttis kokku hoiukoduks olemise võlud ja valud ning räägib pisut täpsemalt Noodipesakonnast, nende tekkimisest ja lahkumistest päris oma kodudesse.

Kui kaalud hoiukoduks hakkamist, siis võib see postitus Sulle pisut hoogu juurde anda ja ehk lahendab küsimused ja hirmud ja murekohad :)

Loe meie vabatahtliku lugu siit:

http://pesaleidja.blogspot.com.ee/2017/06/hoiukodunduse-volud-ja-valud.html

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Mida tähendab, kui kass on FIV-positiivne? Kas sellisel kassil on üldse elulootust? Pesaleidja blogis kirjutab üks meie vabatahtlikest oma kogemusest: http://pesaleidja.blogspot.com.ee/2017/02/elu-voimalikkusest-fiv-positii...

5 põhjust, miks võtta loom varjupaigast

5 põhjust miks võtta loom varjupaigast:

1. Iga loom, kes on päästetud tänavalt või adopteeritud varjupaigast, aitab kaasa hulkuvate loomade arvu vähendamisele. Iga loom, kes on võetud kasvatajalt või kodust, kus loomadel lastakse valimatult paljuneda, võtab ära ühe hüljatud looma võimaluse kodu leida.

2. Iga varjupaigast adopteeritud loom vabastab koha varjupaigas järgmisele loomale tänaval.

3. Varjupaigas elavatele loomadele on tavaliselt paigaldatud mikrokiip, tehtud parasiiditõrje ja paljud loomad on ka vaktsineeritud ning kastreeritud või steriliseeritud.

Räägime rahast.

Täna räägime rahast. Kui palju maksab ühe eravarjupaiga pidamine? Mille peale kuluvad annetused? Räägime rahast!

Võibolla olete kuulnud seda igivana ütlust, et keegi ei tea kust tekib tolm ja kuhu kaob raha. Tihti kaobki inimestel see raha justkui müstilisel moel: oli palgapäev, maksad arveid... - ja juba otsas! Aga kuhu see raha siis ikkagi kaob?

MTÜd, kes sõltuvad vaid annetustest, ei saa endale rahaasjades segadust lubada. Kõik kulud on piinliku täpsusega välja arvutatud ning iga sent on arvel.

Mis saab tänavakassidest?

Mida teha kui su maja ümber hulgub näljane kass? Või kui naabrid on ära sõitnud ja nende kuurist elutseb emakass poegadega? Kuidas aidata?

Inimene kõnnib mööda tänavat, kui järsku märkab prügikasti kõrval hulkuvat kassi. Kiisu kasukas on tuhmunud ja räpane, nägu kriimuline. Ta piidleb seisatanud inimest ettevaatlikult. Käpakesed on valmis jooksma, ent tühi kõht annab tunda. Äkki see inimene paneb prügikasti midagi head? Aga äkki teeb hoopis "Kõššš!" või viskab kiviga? Inimene vaatab kassi ja tunneb, kuidas midagi ta südames valusalt kokku tõmbub. Ruttu seab ta sammud kodu poole.

Kuidas minust sai hoiukodu? - Ülle-Lea lugu

Kuidas minust sai hoiukodu? - Ülle-Lea lugu

Alustuseks mainin ära, et hoiukodu staaži on mul nüüdseks natuke alla kahe aasta. Selle aja jooksul olen ma olnud hoiukoduks kolmele kassile ning viiele koerale.

See otsus, miks minust sai hoiukodu, tekkis tegelikult minu enda isiklikust vajadusest. Nimelt suri 2015. aasta 7. jaanuaris ära minu kallis koer, kes peale tänavaelu oli minu ustav sõber 11. ilusaks aastaks. Ta oli mu pereliige ning meeletult kallis ning armas minu jaoks, mistõttu ta surm mõjus mulle laastavalt ja masendavalt. Ma ei kannatanud välja korteri tühja kõledust.

Muinasjutuliselt ilus lugu süsimustast Vladikust.

Vladik on üks vahva paksude põskedega süsimust kassihärra, kes küll päikese käes pigem šokolaadipruun tundub. Ühel vägagi vihmasel aprillikuisel päeval jalutasid kassitoa poole kaks pisikest neiut, süsimust meeletult sõbralik kiisupoiss põues ja trotsisid vihma, et armas Vladik katuse alla saaks. Kiisupoiss oli elanud terve oma elu Energia tänaval tänavakassi elu, kuid nüüd on see aeg läbi.

Hetkel online

Hetkel online 0 users ja 2 guests.
Syndicate content