Kass - Bongo s. 27/01/2007

Täname kiisule kodu pakkumise eest.
Just sellise natukene alandliku pilguga ootab Bongo iga päev hoiukodu perenaist koju. Just selline pilk on tal silmis, kui ta tuleb diivani ette ja nagu küsiks: "Kas ma võin sinu kõrvale tulla?" millele järgneb väike mjäu.
Bongo võib nüüd kindlalt öelda, et külm tal enam ei ole. Ega saa ka kunagi olema.
Bongo oskas ka kohe ilusti kasutada liivakasti, mis näitab, et tal on olnud kunagi päriskodu.
Nimi: 
Bongo
Loomaliik: 
Kass
Sugu: 
Isane
Täiskasvanud või poeg: 
Täiskasvanud
Staatus: 
kodus
-->: 
Elus
Linn: 
Tallinn
Kontaktisik: 
Administrator
Looma andmed : 

Just sellise natukene alandliku pilguga ootab Bongo iga päev hoiukodu perenaist koju.
Just selline pilk on tal silmis, kui ta tuleb diivani ette ja nagu küsiks: "Kas ma võin sinu kõrvale tulla?" millele järgneb väike mjäu.
"Muidugi võid, kallis Bongo!" - ütleb inimene ja Bongo hüppab nurrudes diivanile, sätib ennast inimese põlveõndlasse kerra ja teeb väikese uinaku. Ennem muidugi ennast korralikult pestes. Bongo on osutunud väga põhjalikuks enda kasuka eest hoolitsejaks - pesemisele kulub ikka suur osa päevaplaanist, sest iga käpavaheline karvatutt tuleb ikka korralikult üle pesta.

Bongo võib nüüd kindlalt öelda, et külm tal enam ei ole. Ega saa ka kunagi olema.
Umbes poolteist nädalat soojas toas hoiukodus on Bongo oleku muutnud mõnusaks lebokassiks. Bongo eelistab oma päevi mööda saata aknalaua peal uudistades, mis välismaailmas toimub. Vahel tahaks ka Bongo ise veel õue saada, kuid linnatänavad ei ole kassile üldse õige koht ja ega Bongo väga ei pahandagi. Diivani peal inimese kõrval pikutades on ka päris mõnus. Ja peaasi - soe! Viimasel paaril päeval on Bongo avastanud enda jaoks ka mänguhiired, neid on ka päris mõnus vaiba alla peita ja natuke taga ajada.
Bongo käis ära ka kliinikus kastreerimisoperatsioonil ning varsti saab ka vaktsiini ja kiibi, siis on ta päris valmis oma uude koju kolima.

Bongo sobib inimestele, kellele meeldivad leebed ja suured kiisud, kurjust ega agressiivsust pole temas kübekestki. Bongole meeldib, kui teda kammitakse, isegi kõhu alt. Siis on vali nurr lakkamatu ja pööratakse kõik küljed ette, et ikka iga cm saaks mõnusalt kammitud.

Nädal varem.
"Mul on nii külm. Nii kohutavalt külm. Ma ei saa aru, mis see valge asi on, mis mu karvadest läbi on tunginud ja minu nahani jõudnud....Mul on valus, ma ei saa käppasid maha toetada, sest nii-nii valus ja külm on. Ma ei tunne enam on kõrvaotsi......Mul on valus hingata. Ja nii-nii-nii kohutavalt külm.
Ma ei tea, kaua ma siin ukse juures istunud olen... kahejalgsed, kes mind kogu aeg toitnud on, aina tulevad ja lähevad, aga keegi tee minust välja. Ma küll üritan iga kord püsti tõusta ja häält teha, aga häält ei tule enam....
Ja nad panevad ukse minu nina ees kinni. Mind ei lasta sisse....sinna, kus on natukenegi soojem. Miks nad mind sisse ei lase, kui mul niiiii külm on?"

Just niimoodi võis mõelda see abitu loomake, kui oli väga lähedal külmumissurmale. Inimesed, kes olid teda toitnud juba kuid, pöörasid talle selja just siis, kui kiisul kõige rohkem abi oli vaja...
Õnneks on olemas häid inimesi, kes kiisu üles korjasid ja sooja viisid.
Bongo jõudis Pesaleidja hoiukoju alles paar päeva tagasi ja on näha, et tegemist on sõbraliku kassiga, kelle nurrumootor on väga heas korras.
Bongo on suur isane kass, kellel vanust võib olla umbes 7 aastat.
Praegu veel natuke tänavakassi välimusega, kuid hea toidu ja hoolitsusega on Bongo kasukas varsti läikiv ja siidine.
Bongo oskas ka kohe ilusti kasutada liivakasti, mis näitab, et tal on olnud kunagi päriskodu.
Nüüd ootab Bongo Tallinnas hoiukodus oma uusi inimesi, kellesse kiinduda ja kellega oma ülejäänud elu rõõmsalt veeta.

21.02.14
Bongo ei pea enam kunagi külma tundma, sest tal on nüüd KODU :)
Täname väga kiisukese pererahvast!

Tehtud protseduurid: 
kastreeritud
vaktsineeritud
kiibistatud
saanud parasiitide vastase tõrje
Printimiseks sobilik versioonSend by email

Hetkel online

Hetkel online 0 users ja 7 guests.