HEA TEADA ⟩ MIKS MITU KASSI ON VAHVAM KUI ÜKS?

HEA TEADA ⟩  MIKS MITU KASSI ON VAHVAM KUI ÜKS?
25.09.2018

Tänasest blogipostitusest leiate vahvaid pilte ja uudiseid Pesaleidjast kassi adopteerinud kodudelt, kus elab mitu kassi, et julgustada kõiki, kes kaaluvad oma perre teise või isegi kolmanda kiisu võtmist. Mitte keegi ei oska paremini kirjeldada kahe või enam kassi eeliseid, kui need samad pered, kes meile neid armsaid pilte ja lugusid saadavad. Tundus lausa patt neid vaid meie vabatahtlike ringi jätta, sest Pesaleidja vabatahtlikud juba teavad, et kaks kassi on alati parem kui üks!

Esimene uhke modell on lumivalge Soffer, kes adopteeriti Pesaleidjast seltsiks arglikumale Bessile, kes ei soovinud eriti sülle ja oli isepäine kass. Esialgu kaitses uus kass oma territooriumi ning jälgis Sofferit nagu pudelihari paari meetri kauguselt. Soffer tundis Bessi vastu huvi, aga Bessi ei saanud aru, kas karta, kuri olla või sõbrustada. Soffer aga käis väsimatult, kutsus ja kurrus, et Bessit ikka mängule saada.

Nädalake-kaks hoidsid nad distantsi aga siis tuli ikka suur armastus. Esilgu, nagu ikka, ei saanudki aru, kas käis väike võitlus või see oli pigem mäng, aga pere võttis asja rahulikult ja...kassid on nüüd täiesti lahutamatud igal sammul ja otsivad koguaeg üksteist taga, kui üks "ära kaob". Musitavad, lakuvad, pesevad ja magavad alati läheduses aga mitte kaisus. Bessi on ka kohe julgemaks läinud tahab rohkem pai ja sülle ja tähelepanu. Enne pigem oli selline arglikum kass, kes pigem jälgis pererahvast eemalt.

Järgmisel pildil Pesaleidjast adopteeritud kiisuke Urr, kellele leiti mõned kuud hiljem PetCity ürituselt Tartus Urrile kaaslane Polar.  Nüüd on lapsed õnnelikud ja kassid ka, sest saavad koos magada ja lastega mürada

Suvel adopteeriti pisike Bora Bora selstiliseks paar aastat tagasi Pesaleidjast adopteeritud punasele Derekile. Vanem kiisu on nii õnnelik ja rahul, et talle võeti seltsiline, kellega koos mürada ning kelle kaisus tududa.

Nüüd tulevad pildid lausa 3 kiisud adopteerinud perelt! Kaks esimest sai võetud kohe teadlikult, kolmas tuli esialgu hoiule, aga jäi päriseks.

Pere kirjutab: "Kõik algas Bobi ehk Borkaga. Meil oli siis kodus Tasja nimeline kassiproua, kes ennast naabrite juurest ennast meile sisse kirjutas. Tahtsime talle seltsilist. Ja just punast, olin toona lugenud raamatut tänavakass Bobist ja poeg nõudis tungivalt, et me peame selle Bobi koju tooma. Tõimegi.....Borka. Alguses kooselu neil Tasjaga ei klappinud eriti. Hakkasin just harjuma, aga siis Tasja suri.....Bob vaeseke oli nii nõutu üksiolekust, et otsustasime talle kaaslase võtta ja kirjutasime Pesaleidjasse, et nad soovitaksid Bobile kaaslase. Pakuti kahte kassi.Läksimegi vaatama,koos pojaga.Teresa võitis koheselt meie südame, andes kogu oma olekuga mõista, kui väga ta tahaks koos meiega olla-miilustas ja surus peakese mulle peopessa. Ja valik saigi tehtud. Kodus sai Teresast väike, aga võimukas hertsoginna, kes leiab, et temal on eelisõigus kõigele - parimatele paladele ja patjadele. Õnneks Bobiga klappisid nad väga hästi. Bobist aga koorus välja ehtne vanakooli džentelmen, kes viisakalt ootab kuni Teresa on kõhu täis muginud, kes hommikuti suhtleb minuga ja tahab nii väga paisid, et neid tullakse voodisse minu kõrvale nuruma. Teresa aga vudib oma pisikeste jalakestega alati kohe meie vahele....

Ja siis tuli Panda, kellest kohe sai Pätu. Alguses küll hoiule, aga üha rohkem tekkis tunne, et ei raatsi teda mitte kuhugi mitte kellelegi anda. Seda ennekõike selle pärast, et ta on seniajani arglik kiisuke. Bob võttis ta kohe oma tiiva alla ja sest saati on nad lahutamatud. Pätu lausa haliseb, kui ta kohe Bobi ei näe, miilustab temaga ja hõõrub pead tema vastu.Teresa vaatab kuningannaliku kõrkusega poiste tegemisi pealt ja kui poisid liiga hoogu lähevad, paneb nad urisedes paika. Paitada pole me Pätukest seniajani ainult saanud. Samas säärt ta juba silub ja aegajalt näksab ka imeõrnalt Teresa eeskujul. Aga inimkätt kardab ta seniajani väga.......Lõppkokkuvõttes on meil kolm imevahvat kassi, keda me kõik väga armastame. Igaüks oma iseloomuga ja samas sedavõrd toredad. Ja Pätu, nii uudishimulik kiisu, sellist pole enne näinudki.Tõelise pantri graatsiaga hüppab ja ronib ta meeletutes kohtades! Ja kuidas talle meeldib veega mängida, veekausis plätsutab ikka mõnuga kohe. Kallid kiisud !!!!

Võiksimegi mitme kiisu uudistega jätkata, aga blogi läheks siis liiga pikaks ja lõpetuseks näitame teile pilti kuue kiisuga kodust, kus on neli  kassi Pesaleidjast adopteeritud ja kaks kassi teistest MTÜdest.

Kui soovid enda koju ka selist mõnusat kassikampa, kelle tegemistest meile pilte saata, siis Pesaleidja hoole all on üle 400 armsa ja vahva kiisu, kelle kohta saab rohkem infot meie kodulehelt: www.pesaleidja.ee.