Mõeldes kevadele...

10.02.2010
Tahad võtta kassi aga...

..Sul on juba endal kiisu ja ei tea, kas uus ilmakodanik perekonda vastu võetakse või ei ole Sul veel piisavalt enesekindlust kiisu päriseks endale võtmiseks? Alusta hoiukoduna!

Lisaks sellele, et kevad toob puudele pungad ja päike hakkab ilmasid soojendama, annab see ka märku tänavakiisudele, et on piisavalt soodne aeg järglasi tuua. Eelmise aasta kevade ja suve hakul sai tänavalt ära toodud mitmeid-mitmeid pisikesi kiisu-hulkureid. Samamoodi püüdsime kinni ka nende emad ja steriliseerisime nad - tõsi - nii mõnelegi suutsime ka püsiva uue elukoha leida!

Ei näe põhjust, miks sel aastal teisiti peaks olema.

Kuna Pesaleidja on veel nõnna noor organisatsioon, siis üritame alati koondada endi jõud, et võimalikult paljusid aidata. Ja abivajajaid on palju... Seega on meie ja kindlasti paljude nurruloomade suur soov leida häid inimesi, kes oleksid nõus nende eest hoolitsema - seda kasvõi ajutiselt. Selles seisnebki hoiukoduks olemine!

Mis ja kuidas? :

1. Hoiukoduga sõlmitakse leping, millega saab hoiukodu garantii, et soovi korral on võimalik loomast loobuda ja ette teatades otsime talle uue hoiukodu,
2. Vajadusel abistame hoiukodu kiisu jaoks vajalikuga.
3. On väga hea, kui Sul on võimalus kiisut vajadusel arstile viia - kui aga ei, siis leiame selle transpordi ise!
4. Kiisu hoiuloleku ajal tegutseme aktiivselt kiisule päriskodu otsimisega - Sa võid meid aidata seda tehes!
5. Täiskasvanud kassid saavad alati loomakliinikus üle vaadatud, enne, kui nad hoiukodusse anname.

On inimesi, kes jumaldavad pisikesi karvapalle - kui soovid pesakonda üles kasvatada, siis ilmselt on kevad see aeg, kui saad käed külge panna ja seda teha! Nii saab väga hea ülevaate sellest, mida see kõik tähendab. On ka juhuseid, kus kiisupojad satuvad hoiukodusse ilma emata ja siis on "emaroll" täies mahus inimese töö.

Ka täiskasvanud kassid vajavad hoiukodusid ja inimhoolt - sageli on nad selle eest palju tänulikumad, kui kogu elu hoole all elanud kassid.

Meie sooviks oleks luua pisut suurem hoiukodude ring kui see praegu on. Kui Sa arvad, et tahad proovida, siis anna kindlasti endast märku - koos on lihtsam!

Kui tunned, et tahad ja saad aidata, kirjuta sellest e-mailile info@pesaleidja.ee, annakas77@gmail.com