Amiina

Amiina
Nimi:Amiina
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Pesaleidja kassitoas
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

KOLMEJALGNE AMIINA VAJAB SUURE SÜDAMEGA INIMEST, KES TALLE ARMASTUST ÕPETAKS!

Amiina on armas kuid arglik mõneaastane kiisuneiu, kes on sündinud 2019. aasta alguses ja kes jõudis Pesaleidjasse 03.08.2021 Cats Help MTÜ kaudu.
Pisikese triibiku tegi omapäraseks see, et tal oli vasaku tagakäpa ots puudu. Kas oli siin mängus mõni teine loom, inimese kuri käsi või lihtsalt õnnetu juhus, et Amiinal enam tagakäpakest polnud - seda Pesaleidja vabatahtlikud ei tea. Igatahes võib öelda, et Amiina elu pole seni kerge olnud. Mis seal siis imestada, et Amiina inimesega veel sõbraks saada pole jõudnud.

Esialgu lootsid kõik, et ehk saab kiisuke vaatamata puuduvale käpaotsale oma eluga tavapäraselt hakkama - näiteks joostes oli kassineiu kohati vägagi väle. Samuti oli Amiina osav ronija - tema põhiliseks elupaigaks kassitoas oli laealune. Kahjuks sai siiski mõne kuuga selgeks, et Amiina haav hakkab pidevalt lahti tulema ning põhjustab kiisukesele valu, rääkimata põletikuohust. Tegemist oli luupealse haavaga, mis ei oleks saanud kunagi normaalselt kinni kasvada - ainult kärna minna, mis siis väga kergelt jälle lahti tuleb. 

 

Seega võtsid kassitoa töötajad vastu paratamatu otsuse, et Amiina jalg tuleb amputeerida. Nii on kiisukese elu tulevikus oluliselt lihtsam ja ilma valudeta. Kolmejalgsena on Amiinal võimalik elada palju täisväärtuslikumat elu, kui pidevalt lahtise haavaga. 

 

Pesaleidja kassitoas oli Amiina üks kassidest, kes pidevalt lae all elasid. Amiina meeliskohaks oli avatud akna ülemine äär - ta isegi magas seal! Kuna kassitoas on väga kõrged laed, siis oli vabatahtlikel nii kaugelt distantsilt kiisukesega väga raske mingitki sidet luua, et Amiina natukenegi hakkaks inimesega rohkem harjuma… Nüüd kui Amiina enam inimestest nii kaugele peituda ei saa, siis on lootust, et ehk hakkab kiisuneiu natuke rohkem kahejalgsetega suhtlema.

 

Kõige rohkem aitaks aga kiisukese avanemisele kaasa armastav ja kannatlik kodu, kus ta saaks tasapisi õppida, et inimesed on tegelikult täitsa toredad. Amiina on vaktsineeritud, steriliseeritud, kiibistatud ning saanud ka parasiitide vastase tõrje - seega valmis koheselt koju kolima.

Kui leiad, et Sinu kodus ja südames võiks ruumi olla sellisele noorele elu pahupoolt näinud kiisukesele, siis klõpsa nupule "Soovin seda loomakest". Seejärel tutvu looma võtmise tingimustega, täida loomasoovija küsimustik ja meie vabatahtlikud võtavad sinuga ühendust nii pea kui võimalik ning kutsuvad Amiinale külla!