Murka

Murka
Nimi:Murka
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

ERILISE ISELOOMUGA MURKA OTSIB OMA PARIMAT SÕPRA JA KAASLAST!

Murka on üks tõeliselt omamoodi kassihärra, kes saabus Pesaleidja kassituppa 2021. aasta alguses Paljassaare varjupaigast. Seal oli kiisuke eutanaasianimekirjas järjekorras - metsik, neerupuudulikkusega ja FIV+ kiisuke - kes siis sellist tahab... Selle esmapilgul üsna tavalise triibiku vanuseks pakutakse umbes 6-7 aastat.

Meie siin Pesaleidjas aga teame, et tegemist pole üldsegi mitte tavapärase kiisukesega. Kui Murka kassituppa saabus, siis oli tegemist tõesti ühe metsikuima loomakesega, võiks öelda, et lausa tuldsülgava isendiga. Üsna varsti hakkas aga avalduma Murka tõeline iseloom - imeline paiarmastaja, kes paikäe peale lööb nii nurru kui viskab igatpidi pikali! 

Murka sööb neerupuudulikkusega kassidele mõeldud eritoitu, mistõttu on ta pidanud elama kassitoas pikki kuid teistest kassidest eraldatuna puuris. Nüüd on ta kolinud hoiukodusse, kus vaikselt harjutab inimesega kooselu. Tõsi, Murka on veel enamjaolt "pesaloomake" - ükskõik, milline urulaadne ase on tema põhikohaks. Samuti oskab Murka endiselt väga korralikult susiseda ja turtsuda, kui tema "urule" läheneda. Ütleme nii, et hoiukodu perenaisel oleks tõesti hirmus, kui ta Murkat paremini ei tunneks. Kuna aga meie tunneme Murka tõelist iseloomu, siis teame, et kui selle väikese "lohe" pesakasti pista oma käsi, siis ei jää me sellest mitte ilma, vaid saame tervitatud hoopis ühe väga armsa ja tänuliku kiisukese poolt. Urin muutub võluväel nurruks ja peaga müksitakse aina paisid juurde! 

Kokkuvõtteks - Murka on tegelikult sõbralik kiisuke, kellel veel on automaatne kaitsesüsteem sisse lülitatud ja (veel) ehk päris "nõrganärvilistele" kassiomanikele kõige sobivam loomake ta ei ole. Kuid need inimesed, kes oskavad tema kaitsekestast läbi näha ja Murkale armastust ning hoolimist pakuvad, neid hoiab see kassihärra väga-väga!

Nagu ennist mainitud, siis Murka on neerutoidul, et toetada tema neerude tööd. Neerutoitu on aga internetist sama lihtne tellida, kui tavatoitugi ja samuti pole see kallim kvaliteetsest tavatoidust. Murkal on ka FIV, mis ei mõjuta tema elukvaliteeti, kuid sellega peab arvestama. Rohkem FIV’i kohta võid lugeda Pesaleidja blogist:
http://pesaleidja.blogspot.com/2017/02/elu-voimalikkusest-fiv-positiivse.html

Kui sooviksid saada Murka parimaks sõbraks ja tunda, kui palju armastust üks kaitsemüüriga kiisuke tegelikult pakkuda tahab oma inimesele, siis klõpsa nupule "Soovin seda loomakest", tutvu meie loomasoovija tingimustega ja täida küsimustik. Murka hoiukodu võtab sinuga esimesel võimalusel ühendust ja kutsub talle külla!