Niia

Niia
Nimi:Niia
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:valge
Tehtud protseduurid:
  • Parasiitide vastane tõrje

Rohkem infot

TIBATILLUKE NIIA HAKKAB TERVENEDES KODU OTSIMA!


17. augusti öösel sündis noorukesel hoiukiisul Udul 7 üllatuspojakest... Kõik olid valged, nagu nende emmegi. 

Pisike päästetud kiisu oli väiksem kui teised kassibeebid. Talle kohta ei jätkunud ja ta ei jõudnud teistega võidelda, et süüa saada. Toitsin teda iga paari tunni tagant pisikese lutiga. Kassikese toitmine oli ja on siiani võitlus, kuna ta ei võta vabatahtlikult ühtegi lonksu. Selleks, et ta hetkel natukegi sööks, kulub korraga umbes pool tundi.

Kuigi tegime kõik omalt poolt võimaliku, et kassidel oleks hea ja soe, kõht täis ning kasvamiseks hea keskkond, siis paraku ei olnud selle pesakonna poistele pikka eluiga antud. Me ei tea, mis nad meie juurest viis, aga nemad on nüüd üle vikerkaare. Ise magasin kiisude lähedal, et kõige operatiivsemalt reageerida. Aga kuna väike Niia ei tundunud kuidagi paranevat, siis panime ta puuri koos soojaveekotiga ja asusime rongiga Tallinna poole teele.


Oleme ausad, kliinik ei andnud suurt lootust - tal oli raskusi kehatemperatuuri hoidmisega, söömisega ning 200g tibatillule ei ole võimalik ka sondi paigaldada. “Midagi kopsudega, jääb jälgimisele,” kuulsin ma arsti ütlemas. Möödus paar päeva, kliinikust lubati helistada, kui midagi muutub. Kartsin väga seda kõnet ja lohutasin ennast, et on hea, kui ei helistata. Mõne päeva pärast tuli teade, et soovitakse ka kassiema kliinikusse, et ta ise oma poegi puhastaks ja söödaks...see oli hea teade, “nad on elus” hõiskasin ma Udut haarates ning liikuma hakates. Veel paar päeva ja paluti kassiperele järgi tulla. Nende seisund on stabiliseerunud. Kaasa saime muidugi hunniku ravimeid ja toidulisandeid, mida iga päev manustada. Pärast nädalapikkust kodust ravi käisime ka uuesti kopsuröntgenis ja tehti vereproov, mis näitas, et kiisud on paranemas.

Kiisude tervis on juba parem, kuid nad näevad veel üsna nõrgukesed välja. Väikesel Niial on olnud suur elutahe, kohe algusest peale, ta tahab nii väga elada! Heade arstide, loomasõprade, Niia ja vabatahtlike koostöös on ta tasapisi paranemas ning loodetavasti hakkab peagi oma igavest kodu otsima.