Nirvana

Nirvana
Nimi:Nirvana
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Pesaleidja kassitoas
Maakond:Harju maakond
Värvus:hall
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

KAS KA NIRVANA LEIAB OMA NIRVAANA?

Ilmselt ei tea keegi, kui palju on Tallinna ümbruses kodutuid hüljatud kasse...Aga kindlasti väga palju, lausa lugematu arv. Pole ju ühtegi suvilarajooni ega lähiümbruse talu, mille õuele, keldrisse, kuuri alla poleks sügisel või kevadel tekkinud kiisu või paar. Kõikide tootmishoonete ja laoplatside töötajad näevad neid, mõned püüavad aidata, teised kutsuvad kohale varjupaiga, kolmandad lihtsalt ei hooli. Ja nii nad seal on.

Üks neist oli ka Nirvana, kes elas tühjaks jäänud maja hoovis koos kaukaaslasega. Jah, just, selle suure ja kurja koeraga. Koera peremees läks parematele jahimaadele ja naabrid toitsid mõnda aega üksi jäänud majavalvurit. Ning ei ta kust kohast liitus temaga kaunis Nirvana – hall põneva näomaskiga paariaastane kass. Nägi liiga hea välja, et teda oleks saanud eluaegseks hulkuriks pidada, aga samas oli nii hirmunud, et peale hiiglasliku kaukaaslase ei lubanud endale kedagi ligi. Nii nad seal elasid ja jagasid toidupalukesi, kuni talvekülm ja vintsutused Nirvana tervisele mõjuma hakkasid.

Õnneks leidus inimene, kes ei pidanud paljuks õnnetu loomake kinni püüda, arstile viia ja terveks ravida ning siis Pesaleidjasse tuua, lootuses, et nii jõuab Nirvana taas pererahva juurde, kes tahab talle päriskodu pakkuda ning nii saavutab kiisu oma nirvaana.

Eks seda loodame meiegi. Ja mis siis, et praegu võtab Nirvana meie lähenemiskatsed vastu umbusuga – see kõik on ajutine ja küllap tuleb varsti see päev, mil kiisu välja poeb oma kookonist, millesse hülgamine ta ajanud on. Juba on toimunud ka mitmeid edusamme ning aeglaselt ja rahulikult saab Nirvanat paar minutit paitada. Ent hetkel sellest rohkemat ta veel ei lase. 

Nirvana on ütlemata tore kassipreili – ta armastab kui inimesed annavad talle silmadega tähelepanu ja kiidavad teda kaugelt, kuid katsuda laseb ta ennast vaid valitutel. Nirvana südame võib võita iga inimene, kes räägib talle kui ilus tüdruk ta on ja eriti hea on kui veel maiustus ka nina alla pistetakse. 

Nirvana on tegelikul tõeline seltskonnahing ja alati tahab rahva keskel olla. Kohati võib teda justkui antropoloogiks pidada, sest just jälgimine on see, mida ta teha armastab. Ta on kogu aeg pildis, aga mitte kunagi ei kipu ise sülle ronima. 

Nirvana on umbs 2015. aastal sündinud imetore neiu, kes kolis Pesaleidja kassituppa 2018. aastal ja hetkel on kodu pea kaks aastat oodanud. Nirvana vabatahtlik ei saa aru, miks üks vahvake ikka veel kellelegi silma pole jäänud, sest ta tõesti tahab pildis olla ja näitab ennast palju. Kas tõesti ei meeldi inimestele see, et ta ennast kohe katsuda ei luba?

Selleks, sisseelamine uude kodusse ladusamalt läheks, tuleb Nirvanaga kaasa Pro Plani kinkepakk.

Kui just Sina soovid armsale Nirvanale kodu pakkuda, vajuta siin samas "Soovin seda loomakest" nuppu, täida ära loomasoovija küsimustik ning Nirvana vabatahtlik võtab Sinuga peagi ühendust!