NOKTURN

NOKTURN
Nimi:NOKTURN
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

SÕBRALIK NOOR KAUNITAR NOKTURN OOTAB UUESTI KODUPAKKUMISI!

Kauni siidise kasukaga tubli kiisuemme Nokturn jõudis Pesaleidja hoole alla 21.11.2021 Kiviõlist koos oma kuue(!) vastsündinud lapsukesega.
Nokturn ja tema beebid - Mezzo, Forte, Piano, Fuga, Bolero, Sonata - seadsid ennast sisse soojas pesas Tallinnas hoiukodus.
Nüüdseks on beebid üles kasvatatud ja Nokturn sooviks väga oma päriskodusse kolida. Tegelikult juba umbes kuu aega oli Nokturnil olemas kodupakkuja, kes oleks pakkunud kodu nii talle kui ka tema pojale Fortele. Enne kolimist ootasime, et Nokturn saaks steriliseeritud, kuid kahjuks pidi see kodupakkuja viimasel hetkel loobuma kiisudest - nii et nüüd on kellelgi teisel õnnelikul inimesel võimalus just see vahva kiisuke enda pereliikmeks saada! :)

Ilmselgelt soovib iga hoiukodu just oma hoiukiisusid parimas valguses näidata, aga Nokturni puhul on tegemist tõesti imelise kiisukesega. Ta on sõbralik ja tark, noor ja kaunis. Praegu, mil peaaegu kõik beebid on ära kolinud ja Nokturn enam täiskohaga emme ei ole, on ta üha rohkem ise inimese lähedust otsima hakanud. Varem oli ju pidevalt vaja hoolitseda kiisulaste eest ja hingetõmbepauside ajal puhkas Nokturn kuskil toanurgas. Kuue lapse imetamine-kasvatamine ei ole just lihtsamate killast töö. Paid on talle alati meeldinud ja enamjaolt aktiveerivad paid ka korraliku nurrumootori. Praegu hüppab Nokturn ise ka inimese juurde diivanile ja üha tihedamini tuleb oma peakesega vastu jalgu müksima, ka siis kui parasjagu konservi ei pakuta :D

Nokturn on võrdlemisi rahulik kiisuke, samas viimasel ajal on ka tema mängulisem pool avaldunud oma poja Fortega mängides. Detsembris Nokturni kiibistamas käies pakkus veterinaar tema vanuseks mitte rohkem kui aasta - seega on tegemist veel tõesti noore kiisukesega, kes tegelikult ka ise veel kassilaps, nii et kui ta uude kodusse kolib ja enam emarolli üldse täitma ei pea, võib ka tema aktiivsem pool rohkem avalduda. 
Teiste kassidega saaks ta tõenäoliselt hästi läbi - näiteks kui hoiukodu üks emane kiisuke, kes kõiki teisi kardab, tema peale susistab, ei tee Nokturn sellest üldse välja ja ajab oma asja edasi. Samuti saab ta enamuse ajast suhteliselt rahulikult läbi hoiukodu suure isakassiga, kellega nad vahepeal nuusivad teineteist lähedalt täitsa sõbralikult-neutraalselt. Ainult siis, kui Nokturni poeg Forte ja see suurem isakass mängivad, lööb Nokturnil tõeline kaitseinstinkt välja ning arvates, et suurem isakass ründab ta poega (kuigi tavaliselt on vastupidi, st Forte käib ise pinda suurele isakassile) ründab Nokturn isakassi. Kui poega Fortet läheduses aga ei ole, on kõik hästi. 
 

Tark kiisuke on ta ka - näiteks oskab ta avada oma toa ust. Tavaliselt saab ta kohe aru, kui mingile teisele kiisukesele köögis konservi antakse, nii et siis saab see uks peaaegu kohe avatud :D Nokturn paistab eelistavat üht kindlat liiva ning samuti on ta puhtusearmastaja - talle ei meeldi kui liivakast on väga täis või näiteks liiga lähedal toidukaussidele - siis võib ta liivakastist häda välja teha. Need aga on üsna tavalised kasside "nõudmised", nii et otseselt ei nimetaks neid kuidagi Nokturni "erivajadusteks", samuti on need lihtsalt lahendatavad "mured". Kui liivakast on asetatud mõistlikkusse asukohta ja seda normaalse sagedusega koristada, siis ei tohiks mingeid probleeme tekkida. 

Kokkuvõtteks - Nokturn on tõesti tore kiisuke, kes on väga vahva seltsiline inimesele. Ta suhtleb inimesega nii kurrudes kui nurrudes, võtab vastu kõik paid ja tuleb ka ise sinu juurde. Tema noores hinges on malbust ja soojust, tema pilk on täidetud usaldusega. Nokturn käis steriliseerimas 17.02 - paar päeva saab ta veel valuvaigisteid, kuid ta võtab koheselt vastu külalisi ning saab juba järgmise nädala (21-27.02) lõpuks kolida. Rohkem pilte ja infot kogu perekonnast on võimalik näha instagramis "kiisuelu" kontol.