Nummu

Nummu
Nimi:Nummu
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Harju maakond
Värvus:punane
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

KUI NUNNU ON VÕIMALIK OLLA?

Nummu jõudis meile Viljandi varjupaigast 30.07.2021.  Algusest peale on ta olnud väga sõbralik ja kuigi paigutunud "Murelapsed" kategooriasse, siis protseduuride tegemine ei ole kunagi temaga probleem olnud. Ta on väga uudishimulik ja elurõõmus loomake, kuigi aastaid turjal juba seeniorile väriliselt (umbes 7).

Nummu on ka hetkel endiselt murelapseks. Õnneks peale mitmeid uuringuid teame nüüd, et tal on diabeet ja lõpuks saame tegeleda ravimisega. Kassikesel on diabeetikutele mõeldud eritoit ja hommikul ning õhtul tuleb teda süstida. See võib alguses hirmutavana tunduda, aga tegelikult on äretult lihtne ja kuna Nummu on rahulik kass, siis saab see tehtud täiesti möödaminnes. Süstime talle Lantus ravimit, mis näeb välja nagu pastakas väikese süstla otsaga. Väga mugav kasutada ja põhimtteliselt ei meeutagi süstalt. Ise mõõtma veresuhkrut ei pea. Kassitoas saame kõik ette näidata, aga võime käsi südamel öelda, et tõesti ei ole tegu keerulise protseduuriga.

Nummu vajab hädasti hoiukodu. Tal ei ole kunagi lootust vabapidamistuppa jalgu sirutama pääseda, sest tal on diabeetikutele mõeldud toit. Elu lõpuni puuris elamine oleks ääretult kurb kaotus sellise armsa olevuse jaoks, sest inimeste paid ja hellitused võtab ta alati siira naeratuse ja nurruga vastu. Meil inimestel on võimalik teda aidata. Kahjuks lihtsalt Pesaleidja enda hoiukodud on veel kõik täis kassipoegi ja teisi haigeid ning Numule praegu kohta ei ole. Kurb tõdeda, aga keegi tegelikult ei tea, millal me talle hoiukodu leiaksime ja sellepärast proovimegi otsinguringi laiendada. Ehk on meie armsate lugejate seas kellelgi võimalik pakkuda rahulikule ja korralikult vanahärrale pääsu puurielust?

Nummu on Fiv+ mis ei muuda tema elu absoluutselt kuid millega uus omanik peaks kindlasti arvestama. Rohkem Fivi kohta saad lugeda meie blogist: http://pesaleidja.blogspot.com/2017/02/elu-voimalikkusest-fiv-positiivse.html