Õnneseen

Õnneseen
Nimi:Õnneseen
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Rohkem infot

ILUS TRIIBIKPOISS ÕNNESEEN VÄÄRIB HEAD KODU JA ARMASTAVAID INIMESI!

Pisike Õnneseen hakkab oma kodu otsima oktoobris.

Tema süsimust emme, nimetame teda tinglikult Lumivalgekeseks, poegis hoiukodus salaja oma transpordikasti 6 pojakest.
6 pöialpoissi on paras arv sellepärast, et praegusel ajal on Aevastaja keelatud.

Õnneseen on triibiku nimi, sest vahepeal, paarinädalasena, oli ta väga haige. Tillukesed pojad said aevastavalt emalt endale herpesviiruse, osadel poegadel lõi see silma, osad said nohu.
Pisike Õnneseen oli nii tatine, et ei saanud peaaegu hingata, söömisest rääkimata. Hoiukodu pühkis tal tundide viisi nina, valvas tema und päeval ja öösel võttis enda rinnale magama, et saaks kuulata ta hingamist ja vajadusel nina pühkida.
Ühel õhtul, kui tundus, et tilluke kiisu hakkab alla andma, ei osanud hoiukodu muud enam teha, kui kuuma vee auru. 
Istus kiisuga seal aurava kausi kohal käteräti all ja palus,et kiisuke vastu peaks.... Positiivne on see, et kiisul oli juba järgmisel päeval parem ja ta hakkas kosuma.
Muret on selle hoiukodu lemmikuima kiisuga olnud, aga ta on juba peaaegu terve, isu on hea ja müramisoskus ka tasemel.

Kassilapsed on saanud igapäevaselt igasugu toidulisandeid ja vitamiine suu kaudu, nii et oskavad ilusti suu lahti teha ja ei puikle vastu. Edaspidi on sellest oskusest kindlasti kasu. 
Kiisud oskavad kasutada juba liivakasti, kuid ise veel tahket toitu süüa ei oska.

Hoiukodu söötis kassilapsi esialgu piimaasendajaga lutist, kuid väikestel läksid hambad nii teravaks, et ühe söögikorra ajal näriti muidu ustav lutt läbi. Nüüd prooviti süstlast vedelat toitu, kuid see ei tahtnud õnnestuda, sest ka seda kiputi närima. Siis tuli mõte neid lusikast sööta, kuid see päädis sellega, et nii põrand kui söötja ise olid paksult toidu tükke täis...
Muudkui aga proovime neid kassitittesid koolitada, edaspidi ei sisalda toit enam väikseid tükke, ehk õnnestub pasteediga. 

Koju saavad kassilapsed minna siis, kui oskavad ka iseseisvalt süüa, praegu on nad veel natukene väikesed, et ilma emapiimata hakkama saada. Seniks saab neid kaema tulla.