Öölaps

Öölaps
Nimi:Öölaps
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Laupäeval, 01.12.2018 saabus Pesaleidja hoiukodu Rapla maakonnast must isane täiskasvanud kass. 

Selle vanema kiisu lugu on sarnane paljude loomade saatusele. Kiisu elas ühe maja juures, maja müüdi maha ja tema jäi koos ühe teise kassiga saatuse hooleks. Kassikesed kössitasid õues, oli november, väljas oli külm ja kõle...
 
Uus pererahvas kolis sisse,majas oli soe ja valgus paistis akendest.... Perenaine märkas kiisusid, kutsus tuppa, pakkus süüa. Teine kassike oli julgem, läks tuppa ja saigi nii pererahva uueks kassiks. Must vanem kiisu oli aga arglikum, tuppa ei julgenud minna, isegi sööma tuli vaid õhtuhämaruses ja siis, kui kedagi ei liikunud.
 
Perenaine tegi õue penoplastist pesa, kuid kiisuke ei läinud sinna sisse, kössitas metsas ja kui nälg liiga suureks läks, tuli sööma. Nii see asi ju ei saa ometi jätkuda, pererahvas mõtles, et varsti on detsember, kõik on kodus soojas ja tema kössitan seal metsaserval. Püüdis kiisu lõksuga kinni ja viis hoiukodusse...
 
Hoiukodus püüdis kiisu mängida kurja looma, sisises ja turtsus, kuid tegelikult oli õnnetu ja hirmul. Vanem isane kass sai endale nimeks Öölaps. Ta oli küll natuke tõbine, silmad rähmas ja kõht korrast ära, aga sõi korralikult ja kosus.
 
Kiisu sai kastreeritud, vaktsineeritud, passi ja ussirohu. Puuris karantiinis elades ei lubanud ta inimest ligi, ainult sisises ja oli kuri, kui aga lõpuks tuli aeg teiste kassidega kokku vabadusse kolida, toimus imeline muutus! Öölaps hakkas inimlembeseks!
 
Ta käib kogu aeg hoiuinimeste kannul, hõõrub mööda jalgu, nurub seljasügamist... Sülle ta ei luba ennast veel võtta, kuid ei ole enam ebasõbralik sisiseja. Samuti lubab pisukese puiklemise peale endal silmade ja kõrvade kallal toimetada.
 
Kui sa tahaksid sellele vanemale kassikesele lõpuks päris oma kodu pakkuda, kus ta saaks end vastu su jalgu hõõruda ja õnnelik olla, siis täida meie kassisoovija küsimustik ja tule teda hoiukodusse vaatama!