Öölaps

Öölaps
Nimi:Öölaps
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Laupäeval, 01.12.2018 saabus Pesaleidja hoiukodu Rapla maakonnast must isane täiskasvanud kass. 

 

"Oota vaid... Öölaps...

Sind ootab ees elu pikk, sellest ööst algab uus igavik..." nii kõlab laul "Öö laps" Jassi Zahharovi esituses, mille järgi must kiisu on oma nime saanud...

 

Selle musta kiisu lugu on kurb, kuid sarnane paljude loomade saatusele.

Kiisu elas ühe maamaja juures, maja müüdi maha ja tema jäi ühe teise kassiga saatuse hooleks. Kassikesed kössitasid õues, oli 2018 aasta november, väljas oli külm ja kõle... Uus pererahvas kolis sisse, majas oli soe ja valgus paistis akendest... Perenaine märkas kiisusid, kutsus tuppa, pakkus süüa. Teine kassike oli julgem, läks tuppa ja saigi nii pererahva uueks kassiks.

 

Must kiisu oli arglikum, tuppa ei julgenud minna, isegi sööma tuli vaid õhtuhämaruses ja siis, kui kedagi ei liikunud. Perenaine tegi õue penoplastist pesa, kuid kiisuke ei läinud isegi sinna sisse, kössitas metsas ja kui nälg liiga suureks läks, tuli maja juurde sööma. Nii see asi ju ei saanud ometi jätkuda, varsti oli tulemas detsember, kõik on kodus soojas ja kassike kössitab siin metsaserval - mõtles uus pererahvas, nad püüdsid kiisu lõksuga kinni ja viis hoiukodusse.

 

Kiisu sai kastreeritud, vaktsineeritud, passi ja ussirohu. Praegu käib ta hoiuinimeste kannul, hõõrub mööda jalgu, nurub seljasügamist ... sülle küll ei luba ennast võtta, kuid muidu on väga sõbralik. Samuti lubab pisukese puiklemise peale enda silmade ja kõrvade kallal toimetada, kui vajadus peaks tekkima. Öölaps on kaval ka - kui talvel ei läinud ta ukse ligigi, siis soojemate ilmade saabudes jalutab ta hoiukodus edasi-tagasi õue ja tuppa. 

 

Kui inimene on õues, siis käib kogu aeg järgi nagu koer ja hulkuma ei kipu. Ongi selline kodu juures püsija ja järelkäija kiisu. Siinkohal tuleb kindlasti rõhutada, et Öölapse hoiukodu asub eemal suurest teest ja naabritest, seega on tal turvaline valvsa pilgu all jalutamas käia.

 

Teiste kasside jaoks on ta nagu uksehoidja, muudkui peab silma peal, keda lasta sisse ja keda välja. Kui sa tahaksid sellele vanemale kassikesele päris oma kodu pakkuda, kus ta saaks end vastu su jalgu hõõruda ja õnnelik olla, siis täida meie loomasoovija küsimustik ja tule teda hoiukodusse vaatama!