Seidi

Seidi
Nimi:Seidi
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

DIIVANIKASS SEIDI TAHAKS PÜHADEKS OMA INIMEST JA HÄSTI LÕHNAVAT JÕULUPUUD!

Augustis saime teate loomasõbralt väikeses alevikus, et üks kassiema oma tittedega käib kortermajade juures süüa nurumas ja  oli hirm, et kiisud võivad jääda auto alla, sest ega neist keegi ei hooli... Läksime siis püügipuuriga seda kampa püüdma ning saime teada, et see emme oli seal erinevas vanuses poegadega...

Kõigepealt läkski puuri kõige näljasem, juba teismeline kiisu - must, ainult väike ehatäht laubal ja valged sokikesed jalas. Tema nimeks sai hiljem Seidi.

Teistel päevadel saime kätte ka väiksema poja ja tema süsimusta emme, kelle nimeks sai hiljem Marju. Marju valmistas muidugi meile hiljem veel üllatuse... Aga see on juba Marju lugu.

Algul oli kamp kolmekesi näitusepuuris, kuid Seidi ja tema emme Marju kartsid väga inimest ja peitsid end kogu aeg transpordipuuride sügavikus. Väike paarikuune titt oli julgem ja sai emme juurest ära võetud ning teiste omavanuste juurde paigutatud, et ema ei õpetaks talle inimpelglikkust. See titt on ammu juba oma kodus, kuid Seidi ja tema emme Marju on veel hoiukodus Raplamaal.

Seidi ja Marju jäid kahekesi, siis veel me ei olnud tegelikult kindlad, et Seidi on emane kiisu ja igaks juhuks paigutasime ta teise puuri. Mõne päeva pärast tõi üksinda puuri jäetud emme Marju ilmale veel kuus pojakest! Siis oli Seidiga ruttu arstile minek, et ega ometi tema ka tiine pole – ei olnud. Seidi sai steriliseeritud, kiibi ja passi. Ta on ka vaktsineeritud ja ussirohutatud.

Kui ta oli steriliseerimisopist veel puuris taastus, varjas ta ikka ennast oma “koopas” ja sisises inimese peale, kui puuri juures käidi. Küllaga peale puurist pääsemist ja teiste kiisudega suhtlema hakkamist tema suust enam sisinat ei kuule. Hetkel veel teda ennast suurt näha pole - Seidi nimelt otsustas, et temast saab diivaniloom ja puges ühe seest tühja nahkdiivani sisse elama. Aeg-ajalt muidugi,kui kõht tühjaks läheb või liivakasti asja on, siis tuleb ta sealt välja ja pildil ongi tabatud hetk, kus ta imestunult inimest vaatab.

Kiisu on väga vaikne, ei häälitse, ei tee pahandust, võib väita, et on peaaegu nähtamatu... Kui sa tahaksid sellest diivani SEES elavast loomast teha diivani PEAL elavat looma ning aidata taastada, tänaval sündinud ja seal ellu jäänud Seidi, usu inimestesse ja headusesse, siis võta ühendust tema hoiukoduga, täites meie loomasoovija küsimustik ja hoiukodu kutsub sind külla.

Headus ja kannatlikkus teevad endiste tänavakiisude puhul imesid! Ja jõulud on imede aeg! Ehk leidub ka see kannatlik hing, kes Seidit märkab?