Suvila-pesakond

Suvila-pesakond
Nimi:Suvila-pesakond
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Vajavad kiiresti hoiu- või päriskodu
Maakond:Rapla maakond
Värvus:must

Rohkem infot

JÄRJEKORDNE SUVILA-PESAKOND JÄÄB TOITJATA! HOIUKODU, AE! KUS SA OLED?

Meil on teiega jagada üks kurb, kurb lugu, mis teie abiga võib saada imelise lõpu. Algas see lugu meile teadaolevalt nii, et suvilarajoonis ilmus eelmisel aastal välja üks must kiisu koos oma kevadiste poegadega. Suvi oli ilus, nagu ikka sügisel kolisid inimesed suvilatest ära, kiisupere jäi sinna nälgima. Inimesele, kes talveks sinna jäi, hakkas nende toitmine üle jõu käima ja ta kutsus vajupaiga järgi. Väikesed kiisud olid nii näljased, et tormasid kohe puuri ja minema nad viidi. Ema aga lõksu ei sattunud ja elas kuidagi talve suvilate vahel üle. Sel kevadel oli sama lugu, see sama kiisuema ilmus välja koos oma nelja pojaga ja üks suvilasse tulnud vanaproua hakkas neid toitma. Keegi ei tea, kus need kiisud suvel elasid, kus nad magasid, kuid nüüd külmade ööde saabudes on neil juba peidukohta leida raske. Selle peale aga ei mõelnud keegi, mis saab nendest kiisudest sügisel, ei lahke vanaproua ega ta pere. Vana naine viiakse täna, pühapäeval, lapselapse poolt linnakorterisse tagasi.

Väikesed koos emmega tulevad õhtul vana naise suvilasse süüa küsima, aga kedagi pole ja süüa ka mitte! Järgmisel hommikul on nad varakult platsis, nagu ennegi, aga süüa pole! Kõhukesed on juba väga tühjad ja nad ei saa aru, mida nad on teinud valesti, et neid niiviisi karistatakse? Siiamaani on nad ju abi saanud, aga abistajat ei ole enam.

Kassipojad näivad vanuselt umbes neljakuused - nemad ei oska veel saaki püüda. Nende ema võib veelkord talve üle elada, aga see on lõppematu ring. Ka on neil oht sattuda metslooma hambusse. Ajutiselt saime nad täna hommikul paigutada ilma kütteta, jahedasse kõrvalhoonesse katuse alla, aga see ei ole tegelikult looma jaoks sobilik elukoht ja kahjuks meie hoiukodudes ei ole enam vabu kohti, kuhu neid õnnetuid hingi mahutada.

Vajame KIIRESTI neile pisidele ja emmele hoiukodusid, kes neid natuke hellitaksid ja neile uued päriskodud aitaksid otsida. Pesaleidja annab omalt poolt hoiukodule kaasa kõik vajaliku ning ka tugiisiku, kes sel teekonnal hoiukodu toetab. Perekond võib olla hoiukodus ka ühekaupa, kui tunned, et terve pesakonna jaoks ei oleks ruumi, sest pojad on juba nii suured, et emapiima enam ei ime. Noor emme on musta värvi ja nii ka tema kolm poega, üks poeg on hall. Ema on sõbralik, kindlasti olnud kellegi kodukass, pojad on veidi ehmunud moega, aga ei sisise inimese peale ja lubavad ennast ka vaikselt puudutada.

Kui saad neile pisikestele hoiukodu pakkuda või kui tunned, et üks musta/halli värvi kassipoeg (või tema emme) on just sinu diivanilt puudu, siis anna endast märku.

Palun, palun, lõpetame koos vähemalt nende kiisude jaoks selle õuduse!