Meist

Pesaleidja MTÜ (registrikood 80332963) on Eesti suurim vabatahtlike poolt juhitav kodutute loomade varjupaik. Igapäevaselt kuulub Pesaleidja hoolealuste alla varjupaigas ja hoiukodudes üle 500 õnnetu hinge, kelle eest kannavad hoolt meie töötajad ja vabatahtlikud ning aastas leiame uue kodu 600le loomale.

Meie eesmärk on abistada kodutuid ja väärkoheldud loomi pakkudes neile ajutist peavarju, tuge ja hoolt Pesaleidja varjupaigas või hoiukodudes ning leida neile oma kodu. Selleks, et aidata võimalikult paljusid õnnetuid loomi, avasime 22.10.2012 Tallinnas, Mustamäel Pesaleidja varjupaiga.

Pesaleidja ei hukka ühtegi tervet või ravitavat looma.

2019. aastal saatsime koju 585 kassi. Kokku oleme uue kodu leidnud 4000le loomale.

Tegutseme tänu annetustele ja loovutustasudele. Pesaleidja MTÜ ei võta loovutustasusid ega annetusi vastu sularahas. Erandiks on annetused annetuskastidesse, mille tühjendamise ja raha kandmise arveldusarvele eest hoolitseb G4S Eesti AS.

Meie juhatuse liikmed ega liikmed ei saa oma tegevuse eest tasu, töötasu ega muid varalisi hüvesid.

Pesaleidja MTÜ juhatusse kuuluvad Katrin Paala-Vainola, Krista Vainola ja Oliver Vainola (Äriregistri väljavõte). Pesaleidja MTÜ asutajad on Katrin Paala-Vainola ja Oliver Vainola.

Alates 01.01.2016 kuulub Pesaleidja MTÜ tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja. Nimekirja leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt. Nimekirjas olevatele ühingutele annetades saavad eraisikud tuludeklaratsiooni tehes tulumaksu tagasi. Samuti saavad ettevõtted meile annetada 3% kalendriaasta palgafondist või 10% eelmise aasta kasumist tulumaksuvabalt.

Alates 06.12.2018 on Pesaleidja MTÜ käibemaksukohustuslane. Meie käibemaksukohustuslase number on EE102123047.

Ühingu põhikiri: Põhikiri

Majandusaasta aruanded: 2012, 201320142015, 2016, 2017, 2018, 2019

   Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava. Annetuste kogumise hea tava leiad siit: Hea tava  Hea tavaga liitunud ühingute nimekirja leiad siit.

   Vabatahtlike Värava poolt on Pesaleidjale antud vabatahtliku sõbra märk, seoses sellega on Pesaleidja vabatahtlike kaasamise läbi mõelnud ning vabatahtliku tegevuse hea tavaga kooskõlas korraldanud. Pesaleidja järgib ka Vabatahtlike Värava vabatahtliku head tava. Vabatahtliku hea tava leiad siit: Hea tava. Vabatahtliku sõbra märgi saanud organisatsioonid leiad siit.