Meist

Pesaleidja on vabatahlikest koosnev heategevuslik mittetulundusorganisatsioon. Meie eesmärk on abistada kodutuid ja väärkoheldud loomi pakkudes neile ajutist peavarju, tuge ja hoolt Pesaleidja varjupaigas või hoiukodudes. Selleks, et aidata võimalikult paljusid õnnetuid loomi, avasime 22.10.2012 Tallinnas, Mustamäel Pesaleidja kassitoa.

Pesaleidja MTÜ on Eesti suurim vabatahtlike poolt juhitav kodutute loomade varjupaik. Igapäevaselt kuulub Pesaleidja hoolealuste alla kassitoas ja hoiukodudes üle 400 õnnetu hinge, kelle eest kannavad hoolt meie vabatahtlikud ning aastas leiame uue kodu 600le loomale.

Pesaleidja ei hukka ühtegi tervet või ravitavat looma.

2017. aastal saatsime koju 601 kassi, 4 koera, 2 deegut. Kokku oleme uue kodu leidnud rohkem kui 3200le loomale.

Tegutseme tänu annetustele ja loovutustasudele. Pesaleidja MTÜ ei võta loovutustasusid ega annetusi vastu sularahas. Erandiks on annetused annetuskastidesse, mille tühjendamise ja raha kandmise arveldusarvele eest hoolitseb G4S Eesti AS.

Pesaleidja MTÜ juhatusse kuuluvad Katrin Paala-Vainola, Krista Vainola ja Oliver Vainola. Pesaleidja MTÜ asutajad on Katrin Paala-Vainola ja Oliver Vainola.

Alates 01.01.2016 kuulub Pesaleidja MTÜ tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja. Nimekirja leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt.

Ühingu põhikiri: Põhikiri

Majandusaasta aruanded: 2012, 201320142015, 2016, 2017

   Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Annetuste kogumise hea tava: Hea tava 

Hea tavaga liitunud ühingute nimekirja leiad siit.