3-käpaline vapper Kessu

3-käpaline vapper Kessu
Nimi:3-käpaline vapper Kessu
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Kessu on tagasihoidlik ja tasane keskealine kassiproua. Naudib nii teiste kasside kui inimese lähendust, pugedes igal võimalusel selja taha või külje alla pai küsima, et siis nurru saatel unne suikuda. Mänguseltsilisena eelistab teist kassi, sestap sobiks Kessu hästi perre, kus on juba kass. Oma vähenõudliku loomu tõttu seltsib ta ka domineerivamate kiisudega.

Kui tuppa juhtub mõni kärbes või muu putukas tiirlema, kappab hasarti sattunud Kessu hoogsalt lendaja sabas, et tüütu piriseja sobival hetkel õnneks võtta. Mänguasjadest Kessu suurt ei hooli, eelistades vurri kombel tiireldes oma saba püüda. Mõnikord on saba nii ülemeelik, et võtab Kessu lausa urisema. Andnud sabale õppetunni, järgneb leppimine ja sõbralik uinak üksteise kaisus.

Kessu on küll kolmekäpaline, kuna kukkus aastaid tagasi kuuenda korruse aknast nii õnnetult alla, et tagumine käpp amputeeriti, sellele vaatamata on kiisu ärksamatel hetkedel pea sama vilgas, kui neljakäpalised liigikaaslased. Käpa puudumine paistab vaid sel määral segavat, et kõrva ei saa hästi sügada, kõige muuga tuleb kiisu edukalt toime.

Kessu pole küll suurem rännufänn, kuid aegapidi on ta puuriga leppinud, sättides end mõne hädapiiksu järel ühtlaselt suriseva automootori saatel tukastama, sest reisimine on teadupoolest väsitav tegevus. Kassile omaselt on ka Kessu tundmatu suhtes uudishimulik, kuid samas alati ka ettevaatlik. Nii haihtub Kessu külaliste tulles, kui viluvari mõnda peidukasse, kuid hakkab sealt peagi tasapisi välja hiilima, et tulijatega tutvust teha ja neilt ehk paigi saada. Toidu osas on kiisu lemmikuteks kassikonservid ja keedetud loomamaks, ka hapukoor maitseb hea.

Detsember 2013.

Kessu viimane hoiukodu teatas, et ta enam Kessut loovutada ei suuda :)

Ja nii veedab Kolmekäpaline Kessu oma esimesed jõulud päriskodus. Selleks kulus viis aastat, kuid Kessu oli kannatlikkus ise. Ja kes julgeks öelda, et täiskasvanud ja pelglik kass ei suuda uues kodus juba mõne kuuga harjuda?

Suur-suur aitäh Kessu perele!!