Amiina

Amiina
Nimi:Amiina
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

KOLMEJALGNE AMIINA OOTAB OMA INIMEST!

Amiina on armas kuid arglik kiisuneiu, kes on sündinud 2019. aasta alguses ja kes jõudis Pesaleidjasse 03.08.2021 Cats Help MTÜ kaudu.
Pisikese triibiku tegi omapäraseks see, et tal oli vasaku tagakäpa ots puudu. Kas oli siin mängus mõni teine loom, inimese kuri käsi või lihtsalt õnnetu juhus, et Amiinal enam tagakäpakest polnud - seda Pesaleidja vabatahtlikud ei tea. Igatahes võib öelda, et Amiina elu pole seni kerge olnud. Mis seal siis imestada, et Amiina inimesega veel sõbraks saada pole jõudnud.

Esialgu lootsid kõik, et ehk saab kiisuke vaatamata puuduvale käpaotsale oma eluga tavapäraselt hakkama - näiteks joostes oli kassineiu kohati vägagi väle. Samuti oli Amiina osav ronija - tema põhiliseks elupaigaks kassitoas oli laealune. Kahjuks sai siiski mõne kuuga selgeks, et Amiina haav hakkab pidevalt lahti tulema ning põhjustab kiisukesele valu, rääkimata põletikuohust. Tegemist oli luupealse haavaga, mis ei oleks saanud kunagi normaalselt kinni kasvada - ainult kärna minna, mis siis väga kergelt jälle lahti tuleb. 

 

Seega võtsid kassitoa töötajad vastu paratamatu otsuse, et Amiina jalg tuleb amputeerida. Nii on kiisukese elu tulevikus oluliselt lihtsam ja ilma valudeta. Kolmejalgsena on Amiinal võimalik elada palju täisväärtuslikumat elu, kui pidevalt lahtise haavaga. 

 

Esialgu võis Amiinat lausa metsikuks kassiks nimetada, kuid kassitoas veedetud aastake on avaldanud mõju ka Amiina avanemisele. Juba märkab kiisutüdrukut üha enam ka päeval kassitoa põrandal ringi paterdamas, mitte ainult pesakastide sügavustes peitumas. Enam ei susise ta metsikult sulepulga peale, vaid pigem lihtsalt vaatab suurte silmadega "Mis ma sellega peale peaksin hakkama...", enne kui ruttu plehku pistab. Kui kassitoatöötajad korraldasid kassitoas tiimiürituse, mis hõlmas ka kassitoas ööbimist, siis suur oli nende imestus, kui kaamerasalvestuse pealt võis näha, kuidas just Amiina oli üks kiisukestest, kes ennast tasakesti inimeste jalgade lähedusse kerra tõmbas... 

 

Nii et lootust on, et ka Amiinakesest võiks inimesele üks suur sõber saada. Kõige kiiremini saaksid sellised arengud muidugi toimuda ainult armastavas, hoolivas ja stabiilses kodukeskkonnas, päris oma inimeste seasAmiina on vaktsineeritud, steriliseeritud, kiibistatud ning saanud ka parasiitide vastase tõrje - seega valmis koheselt koju kolima.

Kui leiad, et Sinu kodus ja südames võiks ruumi olla sellisele noorele elu pahupoolt näinud kiisukesele, siis klõpsa nupule "Soovin seda loomakest". Seejärel tutvu looma võtmise tingimustega, täida loomasoovija küsimustik ja meie vabatahtlikud võtavad sinuga ühendust nii pea kui võimalik ning kutsuvad Amiinale külla!