Endel

Endel
Nimi:Endel
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:punane
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

SÕBRALIK ENDEL KODUOTSINGUL!

Endel kolis Pesaleidjasse Viljandi varjupaigast 01.06.2021. Ta on ääretult sõbralik ja väga suur miilustaja. Alati tuleb ukse peale vastu, kui keegi tuppa siseneb, et esimeste seas pai saada. Seejärel hakkab muljetama kõikidest päevasündmustest, sest jutustada talle meeldib. Endel ei pelga väga midagi, sest on juba elu näinud kass. Pakume, et tema vanus võiks jääda kuue või seitsme aasta juurde. Endel on õppinud ka paremini läbi saama teiste kassidega. Alguses oli tal raske kohaneda, sest ilmselgelt oli tal suur stress ning miskipärast otsustas ta enda pahamelt teiste peal välja elada. Nüüd on Endel rahulik ja näeme, et stress on ka alanenud. Seda saame järeldada tema välimusest.

Meile jõudis ta poolenisti pügatuna. Nüüdseks peaksid karvad tagasi kasvanud olema, aga pikka aega ei olnud mingisugust karvakasvu märgata. Käisime arsti juures ja nemad ütlesid, et tegu võib-olla stressi, toiduallergia või seenega. Seent tal ei olnud ja eritoitu saaksime katsetada ainult puuris, mis tekitaks stressi juurde, siis otsustasime teda meie juurde vaheruumidesse lasta, et ta saaks rohkem inimeste seltsi ja teistest kassidest puhata. See toimis väga hästi. Juba paari nädalaga on karvkate tagasi kasvama hakanud. Endel tunneb ennast hästi ja enam ei soovi isegi toast esimesel võimalusel põgeneda.

Üks tore asi on Endli puhul veel. Nimelt tema transpordipuuri saamine pole kunagi probleem olnud. Tasub lihtsalt puur maha panna ja Endel jalutab ise sinna sisse nagu tõeline härrasmees. Talle meeldib igale poole sisse pugeda ja ega ta ka mängimisest ära ei ütle.

Kasside karvkatte kohta ringleb igasuguseid jutte. Näiteks, et punased kassid on bipolaarsed või äkilised. Jah, tõesti mõne teise kassitoas elava punase kassi kohta võiks see jutt kinnitust leida, aga mitte Endli puhul. Endel on tõesti suure südamega kass, kes sooviks väga enda armastust, mis tema sisse on kogunenud kellegagi jagada.