Enzo

Enzo
Nimi:Enzo
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Seenior
Staatus:Pesaleidja kassitoas
Maakond:Harju maakond
Värvus:valge
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

ENZO SOOVIKS KA VAHELDUSEKS JALGU SIRUTADA…

Enzo on nahaseene tõttu karantiinipuuris olnud juba aasta. Kiisu lugu on meie juurde jõudmisest saadik olnud üks täielik saaga tõusude ja mõõnadega.


Kui Enzo 2021. aasta alguses meie hoole alla jõudis, ei osanud me tegelikult aimatagi, millised lahingud veel ees ootavad. Natukene räsitud, aga muidu terve, omapärane ning paimaias nurrik oli kohe kassituppa jõudnuna valmis näitama, kes on see õige tänavatark ning kukkus teistega kähmlema. Sajapealisest karvakera kambast stressis ning kaklemishaavadest kaetuna maanduski ta puuri, ja puurist ta enam välja ei saanudki…
Kuigi alguses arvasime, et karvutud laigud võivad olla just kaklemise tulemus, siis (naha) olukorra halvenedes asusime Enzot seene vastu ravima. Nähes aga, et haigus üldse ravile ei allu, vaid läheb isegi hullemaks, olime sunnitud kiisu ka kliinikusse proove võtma viima. Olime nii kindlad, juba puhtalt kogemuste põhjal, et tegu on seenega, kuid seda kinnitust tuli meil oodata üpris kaua…

Järgnev koosneb üpriski segasest ajajoonest, sest teste ja kliinikuvisiite ning samas kiisu tervise halvenimisi ja ka paranemisi tuli ette palju. Paneme lihtsuse mõttes kõik juhtunu korrektses ajastuses punktidena kirja:
1. seeneraviga paralleelselt käis kiisu kliinikus koledaid hambaid eemaldamas; Hambad said korda, seen jäi;
2. avastasime kiisul keele pealt haavandi, mis on üks kasside kalitsiviiruse tunnuseid. Hetkel pole me veel seda diagnoosinud, sest meie ressursid kuluvad kriitilisema asja ehk nahaseenega võitlemise alla;
3. Enzo hakkas hüsteeriliselt kõrvu sügama ja ennast ründama. Kliinikust tagasi tulnuna oli tema olukord veelgi hullem - ta oli kaetud veritsevate kärnade ja haavadega. Käinud läbi kõikvõimalikud kohad abi saamiseks, kontsulteerusime oma ala parima dermatoloogiga, kes LÕPUKS kinnitas, et haavad ja kärnad on tõesti põhjustatud nahaseenest. Kiisul on veel hetkelgi peal kanged ravimid;
4. kanged ravimid ning kindlasti ka stress kergitasid kõvasti kiisu neerunäitajaid ning hetkel kannatab ta algava neerupuudulikkuse käes. Seda on aga võimalik ravida õige toiduga, mida me ka hetkel teeme!
5. alustasime seeneraviga jälle algusest, sest pärast sissekaardunud silmalaugude operatsiooni tuli seen veelgi agressiivsemalt tagasi.
Muidugi jäi nende sündmuste vahepeale ka mõni kriitilisem kliinikuvisiit, kus tuli kibekiiresti veterinaari juurde tormata. Eriti hulluks läks Enzo üks käppadest, mida ta sügelemise leevendamiseks lakkus.
Enzo on aga nii tubli võitleja. Tänaseks on seen peaaegu kadunud ning praeguse plaani järgi saab ta ravi kuni järgmise nahaarsti visiidini. Meil on siiralt hea meel, et puurinurgas konutavast varjust on saanud rohkem ümbruskonnast huvi tundev ja karvadega kaetud (!) kiisupall. Samas lõhkeb meie süda iga kord, mõeldes, et nurrikul ei ole üldse võimalust puurist väljas olla ning saada nii palju paisid ja tähelepanu, kui ta ihkab.
Seega, Suure Südamega Inimene, kui Sul on Enzole pakkuda üks mõnus vaikne diivaninurgake ja küllaga armastust, mida ta nii väga väärib, siis hoiukoduks hakkamise kohta saad lugeda meie kodulehelt. Pesaleidja toetab hoiukodusid igakülgselt, nii tarvikute kui ka nõuga.
Nurrik on kastreeritud, vaktsineeritud, kiibistatud ning igasugustest parasiitidest prii.