GRIZABELLA

GRIZABELLA
Nimi:GRIZABELLA
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Hukkunud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Lahkusin vikerkaarele 03.08.2019
 
Võid ju olla aasta ema, aga pole ei kodu ega peret...
 
Üks varjupaikade varjupooli on see, mis saab kassiemadest. Tiinena meieni jõudes toovad nad ilmale oma pojad ja kasvatavad nad üles tublideks kassilasteks. See toimub enamasti meie vaprades hoiukodudes, turvalises ja soojas keskkonnas. Kodus sündinud pojad eiravad oma inimese suhtes umbusklike emade hoiatusi ning on paarikuustena koju kolides tõelised seltskonnalõvid. Kassipojad on “Nii nunnud!” ja leiavad kõik riburadapidi kodud.
 
Pesaleidja hoiukodud on pungil kassipoegadest ning tänaval on järjekord ootamas. Ja nii juhtub Grizabellaga nagu paljude teiste emadega - terendavad aastad kassitoas, kus ühegi külalise sümpaatiat ei suuda äratada tavaline must-valge inimest umbusaldav kera mõnes kaugemas pesanurgas. Üsna pea ununeb, et tema oli meie 2019. aasta kevade kõige suurema, aga ütlemata tragi pesakonna ema.
 
Hiljuti kolisid oma uutesse kodudesse tema üüratu suurest pesakonnast (8 poega!!!) viimased kolm mürgeldist. Nüüd on tühjus hinges. Ja segadus. Ja meeleheide. Ettevaatlikkus inimese suhtes pole veel kadunud ning Grizabellale otsa vaadates võib arvata, et ta kahtlustab meid poegade röövis, kui mitte hullemas. 
 
Tegelikult on Grizabella imeilus ja südikas kass, kellest võiks saada kellegi lemmikloom enne, kui ta kaob varjupaiga-maailma kaugetesse soppidesse. Ta käitub hoiukodus imehästi, ei luba end küll veel paitada, kuid on harjunud inimese lähedusega. Vahel ta isegi unustab ära, et ta inimest pelgab.

Grizabella on umbes 3-aastane. Talle sobiks hästi rahulik kodu, kus elavad täiskasvanud – selline, kus talle antaks aega ja ruumi harjumaks uue eluoluga ja nende veidi kahtlaste inimloomadega.