JAŠKA ehk JASHA-PETTERI

JAŠKA ehk JASHA-PETTERI
Nimi:JAŠKA ehk JASHA-PETTERI
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:punane
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

UUES KODUS al 15.01.2019

Kassidemaailma Visa Hing

Ta on nagu „Visa hinge” peategelane John McClane – vastupidav ja kartmatu, mitte alati džentelmen, kuid sellegipoolest hea südame ja hella hingega.

Punase kõutsi elatud elu slepp on pikk. Teame, et ta elas Rummus ja kunagi oli tal lausa kodu ja peremees. Ja nimi – kuulu järgi Jaška. Aga peremees olla maisest maailmast lahkunud juba mitu head aastat tagasi ning punane Jaška sattus tänavale. Kus ta elutses kuni käesoleva aasta jõulukuuni, mil Pesaleidja vabatahtlikud vapra ja usutavasti viljaka vabahärra kinni püüdsid.

Jaška (kel pole kunagisest nimest üldiselt sooja ega külma, nii et uus omanik võib hakata juba ilusaid poisslapse nimesid genereerima) on sõbralik, leebe ja kindlasti tähelepanuväärne kass. Üsna kannatlik, mis väljendub selles, et ta ei tapnud meid oma võimsate käpahoopidega, kui me ta kohe siiajõudes vanni toppisime. Ta sööb hästi ja käib korralikult liivakastis.

Aga meile tundub, et mitu aastat õuekassi riskantset, kuid kahtlemata seiklusrikast elu elanud elukas ei sobi ainult korterikassiks. Erinevalt kõigist meie eelmistest hoiuloomadest oleks Jaškal nagu midagi rahulolust puudu, ta vaatab meile aeg-ajalt otsa ja näub. Ei ole kassikeele ekspert, aga tundub, et ta tunneb end päev läbi nelja seina vahel veidi nukrana.

Ideaalis võiks ta elada eramajas, miks mitte maal, kus saaks vahel minna väiksele tiirule. NB! Mürakas on nüüd kastreeritud, nii et uute kiisukolooniate tekkimises ei saa teda enam kindlasti süüdistada. Tegelikult on ta rahumeelne loom, ei jookse meil mööda seinu ringi ja jõulukuuske ei vaevunud kaks korda vaatamagi. Aga vahepeal silmitseb veidi mõtlikult rõduust ja kõnnib rahutult edasi-tagasi. Teate küll, nagu tiigrid loomaaia puuris. Nii et väga tore oleks, kui Jaška saaks vahepeal tuuldumas käia.

Teiste kassidega suhtleb vabalt ja sõbralikult. Veidi näksitud kõrvaots ei tähenda, et tegu oleks kakleja kassiga, eks omal ajal pulmas võis kõike juhtuda. Ja oleme kindlad, et meie Jaška ei alustanud. Siiski, olgu veelkord mainitud – nüüd on ta kastreeritud ja seega peaks edasine elu kulgema rahulikumalt.

Muidugi peaks ka Jaška-sugusel härral olema katus pea kohal ja toidukauss täidetud. Ta võtab hea meelega vastu paisid ja nurrub. Ta ei tule kaissu, aga esiteks juba seetõttu, et mitu aastat ainult tänaval elanud kassi kasukas on nüüd talve tulekuga muutunud tihedaks ja soojahoidvaks, üldiselt on ta karvkatte poolest rohkem õuekoer.

Hea inimene, kui Sa elad oma majas ja Sa oskad lugu pidada äärmiselt visa hingega isakassist, siis anna endast meile märku. Kass on kiibitud, kastreeritud, saanud parasiiditõrje. Kõrvad puhastatud ja pusad kasuka seest lahti harutatud. Nüüd jääb üle veel koju minna.