Kisska

Kisska
Nimi:Kisska
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Järva maakond
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

05.10.2020 Kisska kolis päris oma koju!

PÄÄSTA MIND SELLEST KASSIKARJAST!
 
Kisska lugu sarnaneb nii mõnelegi teisele kassile meie kodulehel – kuid seda seetõttu, et nad on kõik osalised ühes omamoodi loos.
 
Kisska ema Mirry on Pesaleidja Kangelasema tiitliomanik. Jah, ta on üksikema – aga jaksu, vaprust, julgust ning lõviemadust on tal lausa üleloomulikul moel. Kaks suve tagasi tõi ta ilmale pesakonna. Näpistavate sügiskülmade saabudes olid lapsed (Kisska, Lissa ja Mäksi), kolm parajat volaskit, endiselt empsi valvsa hoole all. Mirry võttis kogu vapruse kokku ning kolis lastega ühe eramaja hoovi. Ilmselt oli ta korraliku taustauuringu teinud, loomasõbraliku majapidamise uksed avanesid peagi ning Mirry sai oma jõmpsikad tuppa sooja ning majaperenaisest sai Pesaleidja hoiukodu.
 
Mida aga ema Mirry ukse vahelt sisse lipsates maha salgas ja kiivalt varjas, oli väike üllatus. Mõne päeva möödudes tõi ta soojas hoiukodus ilmale oma järgmised 5 poega. See oli tal küll hästi ajastatud, me Pesaleidjas ei kujuta hästi ette, et õnnestuks leida hoiukodu korraga 9 kassile! 
 
Kisska väikesed õed-vennad leidsid kiiresti kodud, kuid kuidagi on läinud nii, et Mirry koos oma vanemate lastega elavad jätkuvalt lahkes hoiukodus suures kassikarjas. Kui päris täpne olla, siis on neid seal majapidamises lausa kaheksa, sest maapiirkondades kipub neid kurblikke uksele kriipijaid teisigi olema.
 
Kisska on oma õest hulka julgem, kuid mitte sülekass. Ta saab tänases karjas hakkama, kuida kui te temalt otse küsiksite – nii, et teised ei kuule – siis ta ilmselt tunnistaks, et eelistaks elada majapidamises kas üksi või äärmisel juhul ühe teise kassiga koos. No näiteks, venna Mäksiga. Aga vahel läheb ikkagi tihedaks see olemine ja siis juhtub, et üle huulte lipsab mõni käredam urhatus.
 
Kisska ei mäleta tegelikult tänavaelust suurt midagi – ta on olnud kolm aastat tubane kass ning jahti pidanud vaid talvekülmade ajal tuppa trüginud hiirtele. Olles elanud turvalist elu, on Kisska suur ja terve noor kass. Ta on natuke pettunud, et loodus talle mingit imemustrid ei kinkinud, sest must-valge kassi tõenäosus valituks saada on niruvõitu. Aga lootma ju peab!

Kui tahad Kisska kodu pakkuda, siis täida loomasoovija ankeet ja hoiukodu kutsub sind külla.

Kisska sündis 2017. aasta kevadel.