Lars

Lars
Nimi:Lars
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Seenior
Staatus:Kodu leidnud loomad
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

PÕRKAV PONTŠIK LARS on elurõõmus kassihärra, kes on pärit Laulasmaalt ja jõudis Pesaleidja varjupaika 2020. aasta veebruaris. Praeguseks on tal 9 eluaastat selja taga ning pikast ulaelu kogemusest annavad tunnistust tema mõningaste lahinguarmidega kõrvad. Õueelu on teda aastate jooksul veidi räsinud, ent see suur pehme mõmmik on vägagi elutahet täis. Pontšik härra Lars on vajaduse korral väga akrobaatiline. Pole kahtlustki, et mäng, seltskond ja paid on Larsi elu mõte.

Lars on äääääretult rahulik kass, kes võlub oma tagasihoidliku ja sõbraliku loomuga. Tee või põrgulärmi, aga tüüne Lars pikutab lihtsalt edasi ega tee teist nägugi. Ta on paljude kassitoa kasside personaalne tugiisik ja kaisupadi. Ka inimestesse suhtub ta äärmise heatahtlikkusega: ta lubab end paitada ja sügada nii palju kui kulub. Kasuka kammimine on ehk ainus asi, millega võib Larsi kannatuse proovile panna; ent isegi kammimine peab kestma üsna kaua, et Larsi kannatus katkeks ja ta lihtsalt minema kõnniks:) Kassitoas eelistab ta suure osa ajast lebada suurel madratsil ümbritsetuna teistest kiisudest või, kui parajasti juhtub filosoofilisem mõtisklustuju olema, mõne kratsipuu pesas. Tavaliselt leiab Larsi siiski madratsilt, sest ta on ikkagi selline seltskonnahing.  

Lars on FIV-positiivne kass, kuid FIV ehk kasside immuunpuudulikkuse viirus ei ole teistele liikidele ega inimesele nakkav; teisele kassile võib FIV üle kanduda ikkagi ainult siis, kui FIV-kass veriselt pureledes kellegagi kakleb või kui FIV-kassi verega teha vereülekanne. Nii et FIV on köömes, arvab Lars ise. FIV-i kohta loe soovi korral juurde siit: https://www.pesaleidja.ee/blogi/hea-teada-elu-voimalikkusest-fiv-positiivse-kassiga/id/4 ja https://www.royalcanin.com/ee/cats/kitten/cat-immunodeficiency-virus.

On ütlematagi selge, et Lars väärib lahedat kodu ja oma inimesi, kes tema eest hoolitseksid ja kelle eest siis tema omakorda teraapiakassina:) hoolitseks. Lars ootab huvilisi külla Pesaleidja kassituppa. Tule vaata ise, milline mõmm on meie Lars!