Lissa

Lissa
Nimi:Lissa
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Praegu otsivad kodu
Maakond:Järva maakond
Värvus:valge
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

HIIGELPERES KÕIGE ÕRNEMA HINGEGA LOOMAKE

Lissa lugu on ühtaegu nii rõõmus kui ka kurb. Kurvaks teeb see, et tema vastu pole juba mitme aasta jooksul mitte keegi huvi tundnud. Raske öelda, mis on selle taga – olgugi, et “tavaline” must-valge, on Lissa välimus ju tegelikult vahva ja pilkupüüdev. Oma rolli mängib muidugi see, et Lissa ema valis talle hoiukodu suurlinnadest kaugel, kuhu kassihuvilised esmajärjekorras ei kipu. Aga maalaps väärib ju ka võimalusi maailma avastada ja oma pere leida! Üks kord peab see ometi juhtuma!

Rõõmus lugu aga ongi just Lissa ema roll selles loos. Kodutud kassid satuvad meile üldjuhul ikkagi püüdmise teel, kuid vahel väga väga harva otsustab mõni kodutu kass ise abi paluda. Ema Mirry (kes samuti siiani kodu ootab!) on suurepärane strateeg. Kui tema kolm poega said paarikuusteks ja lähenemas oli kõle sügis, võttis ta kogu vapruse kokku ning kolis lastega ühe maja hoovi. Ilmselt oli ta korraliku taustauuringu teinud, loomasõbraliku majapidamise uksed avanesid peagi ning vapper ema sai oma jõmpsikad tuppa sooja ning majaperenaisest sai 2017. aasta oktoobris Pesaleidja hoiukodu.

Lissa väikesed õed-vennad leidsid kiiresti kodud, kuid kuidagi on läinud nii, et Mirry koos oma vanemate lastega elavad jätkuvalt lahkes hoiukodus suures kassikarjas. Lissa jaoks on see kõige raskem – talle tegelikult selline karjaelu ei sobi ning teised kipuvad talle vahel liiga tegema. Oma ema Mirry selja taga tunneb ta end kõige kindlamalt ning selle pealt julgeksime soovitada Lissa adopteerimist just koos emaga. Mirry, kelle kõik pojad on temast täna oluliselt suuremad, hoolitseb järelkasvu eest endiselt tublilt, kasib neid ja õpetab häid kombeid. Näiteks seda, et hommikul tasub ronida hoiukodu perenaise külje alla, seal on soe ja seal saab pai.

Lissa on oma ema lastest tänaseni kõige arglikum. Hoiukodu on erandiks, mis annab lootust, et ka tulevane kodu suudaks kannatlikkusega võita tema usalduse. Lissa on elanud pea terve elu hoiukodus ning tänavaelust on jäänud vaid väga hägune mälestus.

Kui tahad Lissale kodu pakkuda, siis täida loomasoovija ankeet ja hoiukodu kutsub sind külla. Meie hoiukodu asub pealinnast ainult tunnise autosõidu kaugusel.

Lissa sündis 2017. aasta kevadel