Mattias

Mattias
Nimi:Mattias
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

ELURÕÕMUS SÕBER MATTIAS TOOB SÜDAMESSE TÜKIKESE PÄIKESEST!
 
Raske on öelda, mis see on - aga Mattiasega koos olles tundub maailm rõõmus ja huvitav paik. Ja seda Mattias väga igatsebki - oma inimestega seda põnevat ja toredat maailma koos avastada!

Mattias saabus Pesaleidja hoole alla 10.septembril 2023.aastal Viljandi Varjupaigast. Mattias on uudishimulik ja elurõõmus 2020.aasta aprillis sündinud kassipoiss. Mattias on pärit Karksi-Nuiast ning vapralt jõudnud Tallinnasse hoiukodusse. Mattias on ALATI valmis mänguks, kui keegi soovib kas teistest kassidest temaga mürada või siis keegi hoiukodu pererahvast haarab sulepulga. Mattiase mängul on stiili, niiet temaga mängimine teeb päeva palju helgemaks ja värvilisemaks. Värvi lisab päevadesse eriti sügishalluses (ja seda on meil Eestis ju palju-palju) Mattiase imekaunis kasukas. Seljapeal ja siinseal mujalgi punakas-kollakas toon väikeste triipudega paneb valge kõhualuse, pontsakad valged käpad lausa silmipimestavalt helendama. Mattias on väga hoolas poiss ning kannab oma kasuka eest väga eeskujulikult hoolt. Samuti on ta väga puhas poiss ja kasutab eeskujulikult tualetti. 
 
Mattiase puhul jääb silma üks asi - tema äärmiselt graatsiline poseerimisoskus. Ta on naturaalne modell ja raske tunnistada, aga hoiukodu 2 teist kassi ei suuda temaga selles võistelda. Mattias on tõesti ARMAS JA ILUS kass. Mattiast vaadates meenub võrdluseks Michelangelo Taaveti kuju - antiikselt kangelaslik ja esteetiliselt täiuslik elamus saab osaks iga kord kui Matthiast nautida klaveril või aknalaual pikutamas või mõtisklemas vaadata.

Mattias on lühikese ajaga võitnud hoiukodus südameid. Toad on tema tulekust elevust ja rõõmu täis. Mattias on elurõõmus kass, ta ei noruta, ei kurvasta. Tal on kõik sisemise ja välise rahuga paigas. Ta on sõbralik, tunneb huvi pererahva tegemiste vastu, aga ei ole pealetükkiv. Ta oskab suurepäraselt magada ja vaikselt aknast välja vaadata, kui pererahval on töökoosolekud Zoomis kodukontoris. Vahel küll tulevad tal peale tõelised mängutuurid, kuid senini ei kunagi töökohtumiste ajal - paistab, et ta mõistab ja oskab ka pererahvaga arvestada.
 
Mattias sobiks koju, kus armastatakse kasse, kes on mängulustlikud ja elurõõmsad. Ta ei ole kuri, ei ründa. Küll aga annab Mattias märku väikese näksatusega, kui teda vastu tahtmist sülle haaratakse või üleliia paitatakse. See teeb asjad kenasti selgeks ning kui Mattiase isikliku ruumi austada on tegemist ideaalse neljajalgne kaaslasega.
 
Mattias saab hästi läbi hoiukodu isase kassiga, kuid pere teise kassiga, kes on peenem kiisupreili ja ei pea lugu poistemängudest ja müramistest, siis teinekord on ta õnnetu ja stressis. Mattias kipub vahel minema nii elevile ja tahab mängida tagaajamist, mis on teise isase kassi keha mõnusasse vormi ajanud. Aga paistab, et iga kassiga Mattias ei pruugi klappida. Ja sellepärast on Mattiasel oma kodu leidmisega ka väike rutt - ta ei taha kostile liiga kauaks jääda ja tüli teha.

Laste ja koerade osas ei ole Mattias hetkel veel oma arvamust väljendanud, kuid arvestama peaks, et Mattiasele peab andma ruumi harjuda ning siis armastab Mattias iga kell olla pigem seal toas, kus on teised. Ta on tasapisi hakanud hindama ka paikätt ning kui alguses piisas talle ühest-kahest paist, siis nüüd laseb ta end ka mõnusasti lõuaalt sügada ja naudib pikemaid paisid. Kaugel ei ole aeg, kui temast võib ka kaisukass saada, kuid hetkel armastab ta üle kõige istuda aknalaual, klaveril  - ikka oma valged ja pontsakad käpad vahvalt kaunisse asendisse sätitud. 

Hoiukodu on Mattiase vahvast iseloomust võlutud ja ei leia temas ühtki ülearust omadust. Ainus asi, mis temaga kaasas käib, on FIV+ ehk immuunpuudulikkus. See ei mängi tema elus suurt rolli ning jagame meelsasti infot, mida see Mattiase jaoks tähendab. Hoiukodus elab juba mitmendat aastat FIV+ kassipoiss ning ta on suur kingitus iga päev!

Et pakkuda unistuste pesapaika Mattiasele, vajuta "SOOVIN SEDA LOOMAKEST" nupule ja me võtame Teiega peagi ühendust ja saate hoiukoju Mattiasele külla tulla!