Mihkel

Mihkel
Nimi:Mihkel
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Staatus:Pesaleidja kassitoas
Värvus:valge
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Mihkel on hella hingega arglik kassipoiss. Talle meeldivad pikad paisessioonid ja kuigi ta nurru ei ole veel löönud (seda preemiat peavad hooldajad veel ootama), võib näha, et ta on sümpaatse iseloomuga kass, kes saab inimestega hästi läbi. Samuti naudib ta kammimist ja laseb endaga kenasti toimetada, mis on pikakarvaliste puhul oluline.
Kui ta alguses Pesaleidjasse saabus, magas ta alati kindlas pesas ja vaevu käis sealt välja, nt sööma või liivakastile. Muudkui sisises inimeste peale, kuigi lubas lõpuks ikkagi pai teha ja ei äsanud kordagi käpaga. Ilmselgelt oli Mikk-poiss saabudes niigi hirmul, misjärel sattus ta kitsukesse tuppa teiste kasside juurde kolides lisaks suurde stressi. Mihkel ei tundnud huvi mängimise vastu ja ainult maiustega suutsime teda veidi liikuma meelitada. Kohutavalt kurb oli seda armsat hinge kannatamas näha.
Mõne aja möödudes läksid tal enesetunne ja haiged silmad veidi paremaks, kuid mängulust ei tulnud tagasi ja teised edasiminekud ei olnud ka teab mis suured. Toiduga suutsime teda välja meelitada, aga ta eelistas ikka pesas peidus olla. Ju siis soovis hommikusööki voodisse (naer läbi pisarate). Viimases mures otsustati Mihkel teise tuppa puuri panna.
Elu puuris on üsna piiratud, kuid selle „korteri“ peremees on ainukassilikult Mihkel, mis tekitas temas turvatunnet ja rahulolu, mida ta kassikarjas elades ei tundnud. Ta on endiselt aravõitu, kuid enesekindlust on veidi tagasi tulnud, silmad on juba ääretult ilusaks läinud ja hämmastaval kombel on Mihkel mängima hakanud. Jah, lugesid õigesti, Miku on mängima hakanud.
Sai proovitud palli veeretada, kassirahva lemmikut suleritva lennutada, palderjaniga mänguasjadega lehvitatud, nöörijuppi põrandal veetud... Alati tulid teised sama toa elanikud nagu vahvad Macho, Fred, Simone ja viimaks Grimmu mängima, kuid Mikk isegi ei vaadanud teisi trallitamas. Mõnda aega puuris olnud, kus tal olid ka mõned puutumata mänguasjad, tulime mõttele talle ise mänguasja teha.
Inspiratsiooni andis Mihkli käpahoidja hoiukodukiisu, kellele meeldis kinkepakinööriga sehkendada. Panime pakkepaela sule asemel ridva otsa ja voilà! Mikk jälitas silmadega paela, püüdis seda õhust käpaga ja roomas nii palju, kui ta sai, oma kitsukeses puuris mööda maad hiilivale nöörile järgi.
Mihkel on valge pikakarvaline ilmselt osaliselt Angoora tõugu isane kass. Ta on sündinud oktoobris 2017, seega on tal veel pool elu ees. Pesaleidjasse saabus ta 23.10.2022 Viljandi varjupaigast. Mihklile on tehtud kõik vajalikud protseduurid (vaktsineerimised, kastreerimine, jt.), samuti on saanud ravi tema stressist põletikulised silmad.
Praegu vajaks Mihkel õnnelikuks eluks vaid head kodu hoolivate inimestega. Kui Sina soovid Mihklile kodu pakkuda, klõpsa nupul "Soovin seda loomakest", täida ankeet, ning Sinuga võetakse peagi ühendust!