Neptun

Neptun
Nimi:Neptun
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:must
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

MÕMMIK NEPTUN OOTAB OMA RAHULIKKU PESA!

Umbes 2018. aasta märtsikuus sündinud Neptun saabus Pesaleidjasse 27. märtsil 2021 Viljandi varjupaigast. Praegu pikutab Neptun hoiukodus, kus ta kannatlikult päris oma kodu ootab. Ta on keskmist kasvu, veidi priskete põskede ja sügavkollaste silmadega ilus suur must mõmmik. Tema kaela kaunistab väike valge lipsuke, nagu õigele härrasmehele kohane.

Neptunile meeldib alati olla seal, kus on tema "koloonia" ehk siis teised pereliikmed. Isegi päeval, kui uni on magus, ajab poiss omale jalad alla, et padjanäoga inimese järel teise tuppa kooberdada, kui too juhtub juhuslikult ühisest pikutamiskohast lahkuma. Tulevane kodu peab olema valmis kiiremas korras kassimassaaži paberite omandamiseks, sest vähemalt kaks korda päevas ootab Neptun ülekeremassaaži, et siis ise samal ajal mõnusalt käpakestega sõtkuda. Samuti peab uus kodu olema valmis sportlikeks õhtuteks, sest ka palli viskamine on igapäevases kavas - Neptun pole nimelt minetanud plaani jalgpalli väravavahiks saada.

Paraku pole Neptuni minevik olnud kõige roosilisem ja ilmselt esialgu tal päris oma kodu ei olnud. See elu on Neptunile jätnud kasside immuunpuudulikuse viiruse (FIV-i) ja nina peale väikse armi. FIV ehk kasside immuunpuudulikkuse viirus ei ole teistele liikidele ega inimesele nakkav; teisele kassile võib FIV üle kanduda ikkagi ainult siis, kui FIV-kass veriselt pureledes kellegagi kakleb või kui FIV-kassi verega teha vereülekanne. FIV-i kohta loe soovi korral juurde siit: https://www.pesaleidja.ee/blogi/hea-teada-elu-voimalikkusest-fiv-positiivse-kassiga/id/4 ja https://www.royalcanin.com/ee/cats/kitten/cat-immunodeficiency-virus. Stressi, immuunsust nõrgestava FIV-i ja vahepealse kassituppa kolimise koosmõjul sai Neptun omale tükiks ajaks nohu, ajutiselt köha ja suuhaavandid, kuid need on õnneks praeguseks hoiukodus välja ravitud. Paraku tuli tal ohverdada seetõttu kõik oma hambad. Viimane kassihärrat aga ei morjenda - lemmik söök on ikka krõbinad ja kõiki mänguasju nätsutab Neptun, nagu mees muiste. Neptun peab siiski aeg-ajalt tagasitulevate suuhaavandite pärast saama süsti ning sööma eritoitu.

Kui soovid härraga tutvuma tulla, siis klõpsa "Soovin seda loomakest", täida ankeet ning hoiukodu võtab sinuga esimesel võimalusel ühendust.