Nummu

Nummu
Nimi:Nummu
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Seenior
Staatus:Kadunud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:punane
Tehtud protseduurid:
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

KAS TÕESTI VÕIB KEEGI OLLA NII NUMMU?

Nunnu Nummu jõudis meile Viljandi varjupaigast 30.07.2021.  Algusest peale on ta olnud väga sõbralik ja kuigi paigutunud "Murelapsed" kategooriasse, siis protseduuride tegemine ei ole kunagi temaga probleem olnud. Ta on väga uudishimulik ja elurõõmus loomake, kuigi aastaid turjal juba seeniorile vääriliselt (umbes 7).

Härra Nummu elas mõnda aega Pesaleidja kassitoas diabeedi tõttu puuris kuni eelmise aasta detsembris sai jalgu sirutama ja koduotsinguid jätkama hoiukoju. Härra hüüdnime sai ta oma seeniori staatuse kui ka iseloomujoonte mõjul. Tema lemmiktegevusteks on kujunenud kammimine, linnuvideote vaatamine ning lõngakeradega mängimine nagu videost näha. Punase isase kassi puhul on võimatu jätta mainimata tema ülimalt rahulikku iseloomu ning kergelt kraaksuvat mjäugumist, mis teeb temast perfektse koduvaimu, kes veedab päevi inimeste kõrval uinakuid tehes ning nende tegevusi vaadates. Meeldejäävaim hetk on Nummule linnuvideote näitamine, mille abil muutus alguses pigem kartlik kiisu täielikuks süleloomaks ning praegu ei möödu ööd, millal ta kaissu ei poe.

Nummul on ka diabeet, mille tõttu on vaja talle kaks korda päevas insulinisüsti teha ning veresuhkrut mõõta koos eritoidu andmisega. See võib alguses hirmutavana tunduda, aga tegelikult on äretult lihtne ja kuna Nummu on rahulik kass, siis saab see tehtud täiesti möödaminnes. Süstime talle Lantus ravimit, mis näeb välja nagu pastakas väikese süstla otsaga. Väga mugav kasutada ja põhimtteliselt ei meeutagi süstalt. On võimalus, et härra saab sellest välja ning eesmärgi saavutamiseks konsulteeritakse loomakliinikuga ja kerged sammud paremuse poole on juba tehtud.

Nummu on Fiv+ mis ei muuda tema elu absoluutselt kuid millega uus omanik peaks kindlasti arvestama. Rohkem Fivi kohta saad lugeda meie blogist: http://pesaleidja.blogspot.com/2017/02/elu-voimalikkusest-fiv-positiivse.html

Kui soovid Nummule kodu pakkuda, saad täita loomasoovija küsimustiku klõpsates nupule "soovin seda loomakest" ning võtame Sinuga esimesel võimalusel ühendust.