Ronja

Ronja
Nimi:Ronja
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:kolmevärviline
Tehtud protseduurid:
  • Kiibistatud
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

RONJA LEIDIS KODU

Nagu ka Astrid Lindgren oma teoses rääkis Röövlitütar Ronjast siis ka mina tutvustan teile Ronjat, kes parasjagu röövlitütart meenutab.

Oli üks tavaline argipäev, mil tuli teade kiisubeebist, kes kolab prügikastis, sealt edasi võttis suurest hirmust suplust õlitünnis (esimene matemaatiline valearvutus kapi ja õlitünni vahemaa vahel).

Küll aga jah, sa lugesid õigest, kiisubeebi õlitünnis. See pisike hing läks endale abi paluma autoremonditöökotta, kus mehhaanikutel oli süda õige koha peal ja sealt selle kiisu teadaolev teekond hakkas.

Hoiukoju jõudes oli Ronja hirmul, must, õline, pulstund. Tal oli väga tugev nahapõletik tekkinud, mida ravisime nädalaid. Sellele lisaks pani seenbakter kiisubeebi UV-valguse all helendama nagu jõulutuled, mis meid kõikjal varsti ümbritsevad. Tänaseks oleme kõik mured seljatanud, Ronja selle kõik unustanud.

Ronjast on sirgunud ilus kolmevärviline kiisupreili, kes küll oma muredega on kaotanud koheva kasuka, kuid udupeened beebikarvad vuhavad väga edukalt. Ent see ei takista tal olla kõige armsam, eriskummalisema näoilmega röövlitütar.

Ronjale meeldib selles maailmas üle kõige süüa, kui ta vaid teaks, et ülesöömine võib pilli lõhki ajada- aga eks elu õpetab.

Iseloomult on Ronja nurruv kaisupunn, kellele meeldib väga kui teda sügatakse-ulata vaid käsi ja ta on müüdud, nagu väike laps kommipoes. Tema jaoks on väga oluline see oma pesa, kus tududa, tunda end hästi ning turvaliselt ka siis kui õues puhub tuul või sajab vihma. Muidugi selleks turvaliseks kohaks uues kodus saab inimese soe ja pehme põu.

Hetkel ta veel üritab aru saada matemaatilisteat mõõtudest, kes on suurem kui tema voi et tema on kõige väiksem. Kui kõrgel või mitte nii kõrgel mingi asi on. Tema valearvutused pakuvad ohtralt rõõmu.

Ronja on harjunud teiste suuremate kiisudega, kellega võidu nurruda ja oma hellust jagada. Ning ta oskab ära eristada, kellele tohib lähedale minna ning kellele mitte nii väga.

Usun, et Ronja on puudu just sellisest kodust, kes on valmis võtma teda kui beebit, kes alles avastab ja õpib, kompab ja kogeb. Ta vajab enda kõrvale teerajajat ja kaaslast, kellega oma pikk ja ilus elu koos ette võtta! ♥️

Kui sinu sülle mahub üks nunnu röövlitirts, vajuta palun nuppu 'Soovin seda loomakest' ning Ronja hoiukodu kutsub sind peagi temaga kohtuma!