Sairi

Sairi
Nimi:Sairi
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Alla 1-aastane
Maakond:Valga maakond
Värvus:kolmevärviline
Tehtud protseduurid:
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

Väikesest väga haigena leitud Sairist on tõeline sülekiisu saanud, aga ta on ka hästi energiline ja igal pool abiks, kus midagi teoksil. Aga Sairi tahab nüüd väga oma hoiukodust Tõrvas oma päriskoju minna.

Varasemalt:

Sairi on 3-kuune pisike kiisulaps, kes toodi Tõrva hoiukoju Lüllemäelt. Ta oli seal lihtsalt murul, apaatne ja lamas, silmakesed mädaga kinni kleepunud. Kuna seal maakohas on palju kodutuid kasse, siis arvati, et mõni kiisuema on sellise haige poja maha jätnud. Nii ta Tõrva hoiukoju jõudis.

Esimene nädal nägime palju vaeva, et Sairit sööma saada. Ta oli loid ja toidu vastu huvi ei tundnud. Siis seiskus seedimine ja tekkisid seedehäired, vaene kiisulaps oli kohutavates valudes. Tohtrite nõuannetega saime kiisupoja elule tagasi aidata ja tekkis varsti ka söögiisu. Silmakesed on aga suurest põletikust tekkinud kahjustusega. Tundub, et pisike kiisulaps on pime. Ta ei leia söögikausikest üles ega liivakasti ning lõhna ka ei tunne, peab teda suunama.

Vajame hädasti uuringuid Tartu maaülikooli kliinikus silmaarsti juures, et teada saada, kuidas on pisikese võimalused terveks saada.