Siilipojad: Riita, Viggo, Karhu ja Roope

Siilipojad: Riita, Viggo, Karhu ja Roope
Nimi:Siilipojad: Riita, Viggo, Karhu ja Roope
Loomaliik:Kass
Sugu:Isane
Vanus:Alla 1-aastane
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Tehtud protseduurid:
  • Parasiitide vastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

KODUS!

Sel suvel saime väljakutse Tallinnast Siili tänavalt. Seal, paljude kortermajade ja suure sigina-sagina keskel oli üks poegi ootav kass enda meeldivaks üllatuseks avastanud suveks “mahajäetud” koolimaja koos suure ja turvalise õuega. Veelgi parem – ta avastas prao hoone voodri vahele, kus tõi ilmale neli vahvat ja tragi poega. Mida suuremaks nad kasvasid, seda enam nähti neid kooliõuel mängimas ja mürgeldamas. Aga meie ju teame, et suvi ja soojad ilmad ei kesta kaua ning tänav ei ole kassilapsele turvaline elupaik. Pesaleidja vabatahtlikud asusid tegutsema ning võtsid oma hoole alla nii ema kui tema pojad.

Pojad elavad täna hoiukodudes inimeste ja teiste täiskasvanud kasside keskel. Eks nad ole natuke nagu siilid veel - turtsuvad ja turritavad ja sülle veel võtta ei lase. Ema suutis kahe kuuga piisavalt inimesevõõristust neile sisendada. Ent iga päevaga muutuvad nad aina julgemaks, õpivad, et pai saada on tegelikult päris mõnus ning harjuvad selle kodukassiks olemisega. Nii Roope ja Karhu ühes hoiukodus, kui Viggo ja Riita teises, on võitnud püsielanikest suurte kasside südamed ning kallavad nad üle elurõõmu ja mängulustiga.

Siilipojad otsivad endale nüüd päris kodusid. Nad on uues kodus esialgu kindlasti ettevaatlikud ning pelglikud, sest elu tänaval paigaldas neile arvestatava signalisatsioonisüsteemi. Ent meie kogemused näitavad, et kassipojana kodu leidnud loomad harjuvad kiiresti ning neist saavad peagi pailembelised perelemmikud. Kassipoegade südame võitmiseks ei ole tegelikult palju vaja: nad ei ütle iial ära ei hästilõhnavast toidust ega mängust.

Siilipojad on saanud parasiidivastase tõrje, nad on terved ja krapsakad. Viggo on kastreeritud.

Koju minekuks saavad kõik nii passid kui kiibid.

Kui tahaksid mõnele siilipojale kodu pakkuda, siis täida kiisuvõtja küsimustik ja hoiukodu võtab Sinuga ühendust.

September 2018. Roope läks koju :)

Oktoober 2018. Riita läks koju :)