Sipsu

Sipsu
Nimi:Sipsu
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Eraisikute kuulutused
Maakond:Harju maakond
Tehtud protseduurid:
  • Kastreeritud/Steriliseeritud
  • Parasiitide vastane tõrje

Rohkem infot

VAHENDATAV KUULUTUS:

Pesaleidja sai murekirja: Mul on selline mure, et raske südamega on vaja otsida kiisule uus kodu. On üks armas emane steriliseeritud kass, 4 ja poole aastane, tavaline tubane kodukass. Sipsu elu algas raskelt. Juba põhimõtteliselt just sündinuna jättis kiisuemme tema koos kahe vennaga maha. Kiisupojad niuksusid ja külmetasid vihmas. Õnneks leiti nad ja nad said endale kodu, aga üks vennake oli juba liiga nõrk ja suri üsna kohe. Teine vend suri umbes aastake hiljem neeruprobleemide tõttu.

Ainuke vapper ellujääja on Sipsu. Paraku on temal nüüd mureks pikaajaline stress. Oleme käinud loomaarsti juures, ostame spetsiaalset toitu, oleme proovinud feromoone, erinevaid kassiga seotud detaile muutnud elukeskkonnas ja kõike muud, mida loomaarst soovitas. Kahjuks pole sellest kasu olnud ja isegi arst arvab, et nii pikaajalise stressiga on kassi tervise huvides parem ehk uus ja rahulikum kodu leida. Nimelt meil on kolm aktiivset last, pidevad helid ja möllamised, kassil pole kuskil võimalik rahus omaette olla. Ta on muutunud närviliseks ja kohati agressiivseks, kui pere on kõik kodus, seda juba pikemat aega. Kui on üks-kaks inimest kodus, siis kass on rahulikum. Seega koostöös loomaarstiga oleme jõudnud järeldusele, et kass vajab rahulikumat elukeskkonda. Kass on muidu olnud ka väga ustav ja hea sõber, ka meil on hinges valus, aga hetkel oleme jõudnud olukorda, kus see oleks ikkagi parem lahendus, oleme kõike proovinud ja kassi tervis ei parane.

Kas te saate meil aidata leida talle uus kodu? Sipsu naudib aknalaual välja vaatamist. Kui akna taga linnud kiusavad, siis tahaks nagu sinna minna ja häälitseb naljakalt. Kassile meeldib, kui ta saab rahus olla, ei ole eriline sülekass, aga kui sületuju tuleb, siis mõnuleb lühidalt ja nurrub ka. Talle meeldib süüa, aga on normaalkaalus alla 5kg. Vahel ajab putukaid taga toas. Kui lapsed tulevad paitama, siis korra laseb, aga talle eriti ei meeldi. Võõrastel on tema usaldust vaja võita ja ta vajab väga rahulikku elukeskkonda, kus tema eest hoolitsetakse hästi ja armastusega.

Lisainfo: karmenlehtla@gmail.com