Teesi

Teesi
Nimi:Teesi
Loomaliik:Kass
Sugu:Emane
Vanus:Täiskasvanud
Staatus:Kodu leidnud loomad
Maakond:Harju maakond
Värvus:triibuline
Tehtud protseduurid:
  • Parasiitidevastane tõrje

Pildid


Rohkem infot

16.06.2019. Teesi kolis koju Soome, seltsiks ühele varasemalt Pesaleidjast adopteeritud kassile. Aitäh!
 
Teesi jõudis meile Tallinna külje all asuvast Peetri külast. Esmakohtumisel oli selge, et meil pole  mingit mõttet küla peal ukselt uksele teda pakkumas käia. See kass ei ole päris kindlasti kunagi kellegi lemmikloom olnud. Aga ometi võiks ta seda ju olla!
 
Kuna kassitoas läks Teesil inimestega harjumine visalt, kolisime ta ühte hoiukoju, kes on vaat et spetsialiseerunud väikestele metslastele ega pelga oma magamistoas lahti lasta selliseid kasse, kes paanikahoos mööda seinu püüavad üles ronida. Teesi elas selles hoiukodus ligi aasta ning tegi väikeseid, kuid tema enda jaoks hiigelsuuri edusamme. Ta harjus pererahvaga, lasi perenaisel end silitada ning pikutas nende läheduses. Kuna hoiukodu pidi elukohta vahetama, on Teesi Pesaleidja kassitoas tagasi ning see andis paratamatult suure tagasilöögi tema usaldusele. Enamuse ajast eelistab ta veeta inimestest nii kaugel kui vähegi võimalik ning eelistab meid piidelda lae alt. Ometi mäletab ta hästi ka seda head poolt inimestest, millega ta on Pesaleidjas kokku puutunud ning kui kassitoas läheb konservijagamiseks, suhtleb ta lae alt häälekalt maiustuste jagajaga ning nõuab oma osa.
 
Tuleb ausalt tunnistada, et Teesi on meie viimaste aastate üks keerulisemaid kasse – nii raske on tal olnud harjuda inimesega. Samas on ta kodus elanud ja seda pererahva vahetus läheduses. Sestap ei olegi me loobunud lootusest, et ka tema jaoks on kusagil kodu olemas, olgu see mõnes toredad tallis või muus maamajapidamises, kus ei otsita sülekassi, vaid hiirtehirmu. Teesi saab hästi läbi teiste kassidega ning võiks olla heaks kaaslaseks mõnele teisele kassile, eriti just sellisele, kelle lapsepõlv sarnaneb Teesi omale. Siis oleks neil kohe palju rohkemast rääkida.
 
Kui tahad Teesile kodu pakkuda, siis täida loomasoovija ankeet ning võtame Sinuga ühendust.