5 näpunäidet, mida silmas pidada kassipoja võtmiseL

5 näpunäidet, mida silmas pidada kassipoja võtmiseL
23.05.2020

Kassipoja koju toomine on väga suur muutus ja erineb totaalselt täiskasvanud kassi võtmisest. Kassipojad on väiksed energiapallid, kes mitmeti sarnanevad väikeste lastega. Kindlasti on kassikese võtmine imeline elamus. Pealeidja MTÜ õpetab, kuidas muuta kassipoja võtmine võimalikult sujuvaks.

1.Esimese asjana tuleks kaaluda, kas sa oled ikka valmis võtma endale sellist vastutust

Kiisulaps vajab väga palju tähelepanu päevas. Lihtsam on kahe kassipojaga, sest siis saavad nad omavahel mängida. Aga kui oled päev läbi tööl ja kassike üksi kodus, pole tal kellegagi aega veeta. Lisaks soovivad inimesed võtta võimalikult noort kassi ega mõtle, et vähem kui kolme kuu vanused kassilapsed peavad saama päevas neli korda süüa. Kindlast enne, kui otsustad kassipoja võtta, veendu, et see on loomale ja sulle parim valik.

2. Muuda kassipoja kodu turvaliseks

Kuna karvapallid armastavad maailma avastada, võivad nad sellega endale pahandusi kaela tõmmata. Turnimine on kasside lemmiktegevus ja sellest tingituna on väga soovituslik riiulite ja kappide pealt kergesti kukkuvad ja katkiminevad asjad panna sahtlitesse. Nii väldid probleeme juba eos. Kindlasti tuleks ka võimaluse korral juhtmed ja rippuvad nöörid ära likvideerida. Vastasel korral võib uus lemmik saada elektrilöögi või kerida nööri ümber kaela. Ära ei tohi ka unustada lahtiseid ventilatsiooni auke ja aknaid. Isegi tuulutuses olevad aknad on ohtlikud, kuna kassid võivad välja pugeda või vahele kinni jääda. Poes aga müüakse võrke, mida saab akna ette panna

3. Varu enne kassipoja koju toomist kõik esmased vajalikud asjad

Kassipoja koju toomiseks läheb vaja transportpuuri. Võib küll tunduda kasutu ainult üheks korraks puur osta, kuid tegelikult võib seda vaja minna ka tulevikus. Karvapalli toit tuleks kindlasti osta kvaliteetne ja spetsiaalselt kassipoegadele mõeldud. Vastasel korral võivad tekkida terviseprobleemid, mis võib lõppeda veel suuremate kliinikuarvetega. Hädavajalik on ka liivakast ja kassi wc material. Kindlasti on väga tähtis kratsipuu, et juba varases eas õpetada, kus tohib küüsi teritada. Mänguasjad pole kõige olulisemad, sest kassike ajab kõike taga, mis liigub.

4.Kassipoja valimine ja võtmine

Kõige rohkem sünnib kassipoegi just kevadel ja väga mitmed varjupaigad reklaamivad neid kodulehtedel. Kiisut valides peaks kindlasti veenduma, et ta oleks terve, kui just ei soovita haiget poega aidata. Ise saab ka tutvudes vaadata, kas karvapall on aktiivne, silmad ilusad puhtad, karv ilus ja puhas.

5. Anna kassipojale aega harjumiseks

Hea on alustada uue koha tutvustamist ühest ruumist. Kassike hakkab vaikselt ruumiga tutvust tegema. Just see on hea hetk tutvustada talle wc ja söögikohta. Lase uuel elanikul ise tulla sinu juurde ja alles siis, kui kassike on selleks valmis, paita ja võta sülle. Kui kodus on mõni muu lemmikloom, oleks hea mitte koheselt neid üksteisele tutvustada.