6 põhjust, miks kass pissib valesse kohta

18.11.2020

Kassid on väga nutikad loomad. Enamasti õpivad kassid liivakasti kasutamise ära juba väga noorena, kuna nad armastavad puhtust. Seega, kui kass hakkab järsku tegema oma hädasid väljaspool liivakasti, tuleks kindlasti mõelda, millest see tuleneb, õpetab Pesaleidja.

1. Rutiinimuudatus

Kas olete hiljuti kolinud? Või on kolinud sisse keegi uus või mõni armastatud inimene on välja kolinud? Või on Su oma või mõne pereliikme rutiin drastiliselt muutunud? Igal juhul võivad sellised muudatused teie kassi igapäevaelus mõjutada otseselt nende liivakastirutiini. Kui see on nii, siis ole kannatlik ja anna talle aega kohandamiseks.

2. Uus toit või midagi, mida poleks tohtinud süüa

Kass üldiselt armastab rutiini, seda armastab ka tema kõht. Seega uue toidu pakkumine võib tema kõhule liiga teha ning tekitada kõhulahtisust või mõnd muud kõhuhäda. Sama võib juhtuda, kui ta sööb midagi, mida ta ei peaks sööma, näiteks mõnd toataime. PS! Kui kass tundub loid, väljaheide on verine või näiteks väga vesine, tegemist on kassipoja või just väga eaka kassiga, siis tuleb kindlasti kontakteeruda arstiga, et kindlaks teha, et ei ole tegemist millegi tõsisemaga.

3. Uus kassiliiv

Kui vahetad oma kassil liiva tüüpi, siis võib juhtuda, et kass ei taha sinna häda teha. Seega soovitame kassiliiva tüüpi vahetada järk-järgult ehk esialgu lisad natuke uut liiva vanale ja hakkad järjest liivade suhet muutma. Siis ei tule uut tüüpi liiv Su kassile üllatusena.

4. Haigused

Kassid ei kipu näitama välja, kui neil midagi viga on, aga järsku liivakasti mitte kasutamine on üks kindel märk, et midagi võib valesti olla. Kui Su kass järsku teeb häda võõrasse kohta, kräunub liivakastis, kraabib liivakasti esist, siis kindlasti tasub esimesel võimalusel külastada oma loomaarsti.

5. Liivakast on must

Kassid armastavad puhtust ja kindlasti must liivakast on nende jaoks suur ei-ei. Kindlasti peaks liivakasti puhastama vähemalt kord päevas.

6. Liivakasti ligipääsetavus

Võib-olla Su armas kassike on juba kõrgemas eas ning liivakast ei ole talle enam nii kergesti ligipääsetav, näiteks peab ta trepis üles minema või üle kõrge äärega astuma. Kui kasutad kinnist liivakasti, siis tea ka, et uks liivakasti ees on paljudele kassidele natuke keeruline mõista, siis aitab ukse eemaldamine liivakasti eest.