Aita piinarikka viirusega võitleva kass Valduri ja teiste vaprate kiisude tervisele kaasa

Aita piinarikka viirusega võitleva kass Valduri ja teiste vaprate kiisude tervisele kaasa
03.08.2021
Vapper kass Valdur viidi mõned päevad tagasi raskes seisundis Loomade Kiirabi kliinikusse, sest ta polnud päevi suutäitki suutnud söönud, tal oli tugev süljeeritus ja silmanähtavalt halb enesetunne. Valduril diagnoositi kasside kalitsiviirus, kirjutab Pesaleidja.
 

Kasside kalitsiviirus (FCV) on kasside hulgas väga levinud viirus. Selle sümptomite hulka kuuluvad ninaeritis, igemepõletik ja suuhaavandid.

Tegemist on väliskeskkonna suhtes vastupidava ja raskesti eemaldatava viirusega. Kalitsiviirus mõjutab kassi võimet süüa. Seda peamiselt kahel põhjusel - ummistunud nina häirib kassi lõhnataju, mistõttu ei pruugi kassil olla isu ja valusad suuhaavandid muudavad söömise ebamugavaks kui mitte piinarikkaks.

Ka kass Valduri suulagi oli üks suur haavand. Pisikesi haavandeid oli nii palju, et kogu Valduri suulagi oli kaetud haavanditega, seisab Pesaleidja postituses.

Valdurile paigaldati sond, et ta keha saaks eluks vajalikke toitaineid. Ravimeidki tuli kassile manustada süstlaga, sest suu kaudu poleks see lihtsalt võimalik olnud.

Tänaseks on kass Valdur vapralt tervenemas ja kolinud tagasi kassituppa. Küll aga tekitab Pesaleidjale muret kopsakas kliinikuarve, mille tasumisel nad abi vajavad.

Aita võimalusel Pesaleidjat, et abi vajavad loomad saaksid tuge, mida neil tõesti tarvis on.

Arveldusarve ja rohkem infot on järgnevas Pesaleidja Facebooki postituses