Bingo lugu | 936 päeva koduootust: kassipojana kolooniast päästetud karvapall pole kodusoojust tundnudki

Bingo lugu | 936 päeva koduootust: kassipojana kolooniast päästetud karvapall pole kodusoojust tundnudki
05.07.2019

Kassiabiorganisatsiooni Pesaleidja MTÜ hoole all on pea 500 abivajavat kassi, neist üks on Bingo, kes on kassitoas olnud juba pea tuhat päeva. Kolooniast päästetud kassil on vaid üks suur unistus - päris oma kodu.

Bingo jõudis Pesaleidja hoole alla juba kassipojana. Päris oma kodu ja perekonda tal õieti olnud ei olegi. Ta leiti Lääne-Virumaalt umbkaudu neljakuusena. Hirmunud ja segaduses kassipoeg kartis inimesi, sest oma varases lapsepõlveeas ei olnud tal nendega ühtegi positiivset kogemust. Kes teab, mis tingimustes ta sealses koloonias kasvas, kuid tõsiasi oli see, et süüa oleks ta vajanud tunduvalt rohkem kui ta seda sel tol hetkel sai.

Bingo päästeti tänavatelt ära ja ta jõudis Pesaleidja MTÜ hoole alla. Kaua ta seal ootama ei pidanud, sest pisikene ja armas karvapall jäi silma ühele noorpaarile. Nüüd pidi Bingol algama uus elu, ta sai koju! Kahjuks see hästi aga ei läinud. Noorpaar otsustas kassist üsna pea loobuda, sest kiisu oli väga arg. Kass toodi tagasi ja see Bingole väga suur tagasilöök.

Kuna Bingol ei olnud inimestega positiivseid kogemusi, siis kassituppa tagasikolimine oli veel üks negatiivne kogemus tema elus. Õnneks ei ole Bingo agressiivne, kuid ta on ääretult kartlik ja ei suuda inimest täielikult usaldada.

Keerulisest minevikust hoolimata, tahab kass õppida, proovida ja avastada. Ta on väga uudishimulik ja uudistab alati, mida see inimene seal askeldab. Ta tahaks tulla ligi, kuid hästi veel ei julge. Pigem jägib ta inimest turvalisest kaugusest.

Bingol on aga ka omad nõrkused, kui inimene söendab konservi välja võtta, siis ei suuda ka Bingo enam vastu panna ja sööb isegi sõrmeotstelt kõik ilusti ära. "Maiuste ja sulepulkade järele on see ilus kutt aga lausa pöörane," lubavad Pesaleidja vabatahtlikud.

Bingo on uut kodu oodanud juba pea tuhat päeva ja ikka ei miskit. Kus on see inimene, kes just teda tahab? Bingo on noor ja kaunis poiss! Ta hoolitseb oma välimuse eest, peab puhtust ja kasutab liivakasti. Bingo on kastreeritud, vaktsineeritud, saanud korrapäraselt sise- ja välisparasiiditõrjed ning omab ka kiipi.

Kui soovid 3-aastase Bingoga tutvuma tulla, täida võta Pesaleidja MTÜ-ga ühendust ja täida kassisoovija ankeet SIIN. Bingo juba ootab!