Eesti Loomakaitse Selts hoiatab: Lp Nõmme loomaomanikud, palun hoidke oma kassid ja koerad kodus!

21.02.2010

Head Tallinna loomaomanikud, palun hoidke oma kassid ja koerad kodus!

Palun hoidke oma kassid toas ja koerad aias, et nad omapäi ringi ei hulguks! Tallinna linna kasside ja koerte pidamise eeskiri keelab omanikel lasta oma kasse ja koeri järelevalveta ringi uitama. Järelevalveta loomad on seaduse silmis hulkuvad loomad. Iga omavalitsus on kohustatud sellised loomad tänavatelt ära korjama ja vastavasse varjupaika viima ja hoidma seal kuni omanik on järgi tulnud või on loom uue kodu leidnud, kuni 2 nädalat.
Lisaks varjupaika sattumisele võib Teie lemmikutega juhtuda hullematki.  Nad võivad jääda auto alla või sattuda mõne pahatahtliku inimese ohvriks. Eesti Loomakaitse Seltsile on laekunud info, mille kohaselt tulistab keegi Nõmmel  loomi haavlipüssist (juhtumeid on mitmeid).
Siit ka palve: Loomaomanikud, kellede lemmikuid on Nõmme kandis tulistatud, palun võtke ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga meiliaadressil triinu.kann@loomakaitse.ee ning saatke kõik teadaolevad andmed (kuupäevad, aadressid, kontaktandmed, juhtumi täpne kirjeldus - andmeid saab edasise suhtluse käigus ka täpsustada) . Vastav info tuleb kindlasti edastada politseile, et loomade väärkohtleja saaks vastutusele võetud.