Harjumaalt leiti püünisraudadesse lõksu jäänud kass

Harjumaalt leiti püünisraudadesse lõksu jäänud kass
16.03.2020

Merlyn Metssoon koos elukaaslasega märkas eile hommikupoole Vasalemma lähistel Viigandi bussipeatuses kiisut, kes hakkas sõiduteed ületama. Noored võtsid kiiruse maha, et loomale mitte otsa sõita ning märkasid, et kassi käpa küljes olid püünisrauad. 

Auto peeti kinni ja kass tuli lausa ise abi paluma. «Noored ei julgenud algselt raudu lahti kangutada, sest kartsid rohkem viga teha. Lõpuks vaene loom siiski püünisest päästeti,» kirjeldas MTÜ Loomapäästegrupp juhatuse liige Heiki Valner. «Pea kohe kiisu rahunes ja istus vagusi süles. Loom oli tänulik.»

Merlyn helistas Loomapäästegrupi lühinumbril 1414 ja ühingu Lääne-Harju piirkonnajuht Tanel Veskimäe sõitiski kohale. Kassike anti loomapäästjatele üle Keilas ja tema edasine tee viis koheselt Tallinnasse, Loomade Kiirabi kliinikusse.

Valner selgitas, et pahatihti löövad taolised rauad luu puruks, kuid sel kassil vedas ning vahejuhtum talle raskelt viga ei teinud. Loom oli näljane ja janus ning tema kasukas oli täis puuke ja muid parasiite. Välimuse järgi tundus, et väga kaua ta lõksus ei olnud. 

Jooksvalt saabunud info kohaselt on see juba teine kiisu, keda sealkandis taolisel viisil püüda on proovitud. Raudadega loomade püüdmiseks on kindlad reeglid, mida antud juhul täidetud pole. Kahe kassiga seotud teabe ja püünisrauad edastab Loomapäästegrupp Keskkonnainspektsioonile menetlemiseks.

Koos Loomapäästegrupiga läks sündmuskohale ka Kelli Samberk MTÜ-st Pesaleidja. Loom sai esmaabi ja Pesaleidja võttis kliinikuarve enda kanda. Loomapäästegrupile anti teada ka võimalikust omanikust ning pärast ettenähtud protseduuride tegemist saab kiisu kodusele ravile.

Kui tead, kes Vasalemma kandis või mujalgi Maarjamaal ebaseaduslikult püünisraudadega loomi püüab, siis anna sellest kindlasti teada numbril 1414 või help@animalrescue.ee.