Järjekordne koloonia: Kuusalust püüti kinni üheksa kassi

Järjekordne koloonia: Kuusalust püüti kinni üheksa kassi
17.11.2023

Möödunud nädalal sai Pesaleidja teate, et ühes Kuusalu hoovis on terve koloonia kasse, kellest osad vaid paarikuused. Sealt jõudis nende juurde ka kass nimega Põnn, kelle raviarve ulatub 2000 euroni.

 

Mõned päevad tagasi käisid Pesaleidja töötajad tuult ja vihma trotsides Kuusalust ülejäänud kassikesi ära toomas - majaomanike abil saadi kätte üheksa kassi. Paanikas kiisude püüdmine pole kergete killast. Kohale jõudes pandi kaussidesse konservi, millele tuli lisada veidi kuuma vett, et lõhn tugevamini esile tõuseks. Nii tulevad näljased kiisud püügipuuride juurde uudistama ja neid on lihtsam kätte saada.

 

Kohale ei mindud kõrgete ootustega - vahel õnnestub taolistes olukordades vaid üks hirmunud loom kinni püüda. Sel korral vedas ning hoolimata rajust ilmast õnnestus enamik neist kätte saada.

 

Varjupaiga töötajad olid juba kassidele puurid valmis pannud ja tagasi jõudes said kõik kiisud endale sooja ja kuiva pesa. Sel päeval serveeriti kassidele muidugi ka konservi, mille nad olid stressirohke päeva lõpus igati välja teeninud.

 

Järgmiseks tuleb välja selgitada, kas keegi emastest kassidest on tiine (väga tõenäoline, kui hulk emaseid ja isaseid kasse koos elab). Ülejäänud kasse ootab ees steriliseerimine või kastreerimine, kiibistamine ning muud vajalikud protseduurid.

 

NB: Kui näed, et Sinu või naabri hoovi on asunud elama kass või lausa hulk kasse, siis ära jäta neid saatuse hooleks, vaid informeeri sellest kohe! Vastasel juhul võib tekkida olukord, kus paari kassi asemel on õue peal 15 ja siis on olukorra lahendamine juba hulga keerulisem.

 

2000 euro eest ravi saanud Põnni lugu

Üks päästetud kassidest oli kass nimega Põnn, kelle raviarve ulatub 2000 euroni. Põnni tervisliku seisundi koht saab rohkem lugeda ka siit: saatuse hooleks jäetud kassipoeg jäi välja ravimata viiruse tõttu silmast ilma

 

Kiisulapsel tuli välja ravimata viiruse tõttu eemaldada üks silm ja teha veel mitmeid täpsustavaid uuringuid. Õnnetuse tagajärjel hoiab pisike pead ühele poole kaldu - detsembris tehakse talle veel MRT-uuring välja selgitamaks, kas tegemist on jäädava kahjustusega. Kardetavasti nii siiski on.

 

Õnneks pole Põnnil tänaseks enam valus ja kassilaps on nädala jooksul kõvasti kosunud. Praegu elab ta hoiukodus, kus saab soojas pesas pikutada ning maitsvat konservi limpsida.

 

Hetke seisuga on Põnni raviarvete tasumiseks puudu veel ligi 1500 eurot.

Kui Sul on tänane heategu veel tegemata, saad anda oma panuse kiisupoisi valuvaba elu toetamiseks.

https://lemmik.postimees.ee/7899134/jarjekordne-koloonia-kuusalust-puuti-kinni-uheksa-kassi