KAS SAAD AIDATA? ⟩ Umbes 15aastase Sultani tervis hakkas alt vedama, kuid ta võitleb vapralt

KAS SAAD AIDATA? ⟩ Umbes 15aastase Sultani tervis hakkas alt vedama, kuid ta võitleb vapralt
03.08.2023

Kuigi Sultani sünniaasta pole täpselt teada, peetakse selleks umbes 2008. aastat, mis tähendab, et tegu on juba üsna eaka kassihärraga. Sultan on Pesaleidja Tartu hoiukodus elanud juba üheksa aastat, kuid viimasel ajal on tervis alt vedama hakanud.

 

Sultan on rahulik ja malbe hallika pika karvaga karvapall. Ta naudib väga pai- ja sülerallisid, aga ise ta neid üldjuhul nõudma ei tule, vaid hoiab end tagaplaanile ning ootab vaikselt, millal on tema hellusaeg. Paide ajal tänab ainult talle omase erilise umbmäärase kassihäälega.

 

Ühel päeval märkas hoiukodu armsa Sultani käitumises aga muutuseid - Sultan tuikus, ei reageerinud adekvaatselt ning oli tavapärasest endast täiesti erinev. Nii jõudis kiisuhärra kliinikusse, kuhu ta oli sunnitud jääma terveks nädalaks.

 

Haiglas olles läbi Sultan väga palju uuringuid ning tänu sellele sai selgemaks ka tema tervislik seisund. Selgus, et Sultanil on kilpnäärme hormoon väga kõrge. Ultrahelis on põrn suurenenud, ümardunud servadega. Maks tundub segastruktuuriga. Maksa ja põrna veresooned on laienenud. Sapipõies esineb väike kivi, hetkel ummistust ei tekita.

 

«Täna saab Sultan veel kodust ravi, mis annab veidi rohkem aimu, mismoodi asjad edasi hakkavad minema. Augusti lõpu poole on vajalik kindlasti ka kordusvisiit ning uued analüüsid, mis lähevad maksma mõnisada eurot,» kirjutas Pesaleidja.

 

Sultani raviarved on praeguseks kokku 895,71 eurot ning Sultan vajab nende tasumiseks heade annetajate abi. Toeta Pesaleidjat ning vaata infot selle kohta, kuidas annetada, SIIT.

https://lemmik.postimees.ee/7827307/kas-saad-aidata-umbes-15aastase-sultani-tervis-hakkas-alt-vedama-kuid-ta-voitleb-vapralt