Kasside karm kevadsuvi: haigeid ja abivajajaid on varasemast kordades rohkem

Kasside karm kevadsuvi: haigeid ja abivajajaid on varasemast kordades rohkem
13.09.2020

"Hugo tuli meile eelmise aasta oktoobris koos oma ema ja seitsme venna-õega Kõik teised tema pesakonna pojad on juba väga ammu oma kodudes, kuid kuna tema oli algusest peale arglik, siis ei jäänud ta kellelegi silma," räägib Piisner.

Hugol on algusest peale silmad pisut kõõrdi vaadanud ning aegajalt on esinenud tõmblemist, kuid see on olnud mööduv ega ole kuidagi tema meeleolusid ega enestunnet seganud. "Nüüdseks on ta olnud meil juba üle aasta ning mõne päeva eest kassikodusse jõudes ei osanud me sellist asja küll oodata: Hugo oli külili maas ega saanud tasakaalu kätte, pea ainult värises otsas," kirjeldab naine. "See oli jube vaatepilt meiegi silmis, kuid tema jaoks oli asi kindlasti kordades jubedam!"

Kass viidi koheselt kohalikku kliinikusse, kuid midagi tema jaoks kohe teha ei saanud, sest proebleem on neuroloogilise taustaga ja vajab tõsisemat süvenemist. Hugo vajab üsna kallist MRT uuringut, Erivet kliinikus. Ennustatavaks maksumuseks on 600 eurot.

"See on meie väikse MTÜ jaoks tohutult suur raha," tunnistab Paikassi juht. "Kasse, kellel on kaasasündinud terviseprobleeme, on tohutult. Osa jaoks saame me midagi ära teha ja leidub ravi, osa puhul same jälile liiga hilja ja enam aidata ei saa. Hugot aga saame me aidata selle uuringuga, et saaksime ülevaate mis tal täpselt viga on ning diagnoosi ja vajaliku ravi. "

Kui on soovi Hugot aidata, saab seda teha arvele MTÜ PAIKASS EE442200221072289188 , selgituseks HUGO