Keisrilõikega poeginud emakass loobus poegadest ja kaotas nad

Keisrilõikega poeginud emakass loobus poegadest ja kaotas nad
19.05.2020

Pesaleidja hoolitseb kass Kadri eest, kes keisrilõike järel ilmselt šoki tulemusena poegi omaks ei võtnud. Kaks kassipoega surid teadmata põhjustel.

Kadri jõudis kassituppa 16. aprillil Sillamäelt suvilakasside kolooniast ja oli väga suure kõhuga ning kõik Pesaleidja inimesed arvasid, et ta poegib lähipäevil, kuid 18. aprillil kolis ta vabatahtliku juurde hoiukodusse ning mõnules seal veel pikalt ilma beebideta kuni 5.maini.

Sellel hommikul oli Kadri teistsugune - oli aru saada, et nüüd läheb lahti. Vabatahtlik jälgis teda eemalt ja ühel hetkel oli näha, et lootekott purunes, kuid sellele ei järgnenud kassipoja sündi. Arstidega konsulteerides sai kiiresti selgeks, et tuleb minna kliinikusse. Tunnike hiljem oli Kadri juba Loomade Kiirabi Kliiniku operatsioonilaual ja arstid valmistusid keisrilõikeks. Nimelt oli üks poeg sünniteedes tagurpidi ega mahtunud lihtsalt välja.

Operatsioon läks hästi ja kõik kolm poega jäid ellu. Paraku oli aga Kadrikene ise juhtunust niivõrd segaduses, et poegasid enam omaks ei võtnud. Üks poeg sai kohe samal päeval asendusema juurde. Teised kaks veetsid esimese öö lutipudeli toidul ja kosusid kenasti ning said asendusema juurde järgmisel päeval. Ka järgmisel päeval tundus kõik olevat hästi, kiisupojad sõid kenasti piima ja kosusid.

Kolmandal päeval jäi üks pojake aga loiuks ning hoolimata PetCity Rannamõisa loomakliiniku veterinaaride pingutustest suri kliinikus.

Neljandal päeval kordus täpselt sama asi ka teise pojaga. Arstid arvavad, et tegemist oli mõne geneetilise veaga.

Kadri kolmas poeg, kes sai kiiresti asendusema tissi otsa, kosub kenasti. Vabatahtlikud ei oska öelda, mis võis kahe kassipojaga valesti minna, kuid koos arstidega tehti kõik mis võimalik.

Nüüd, kui Kadri ja tema ainsa ellujäänud poja seisund asendusema juures on stabiilne, peab MTÜ kuidagi nii Kadri keisrilõike arve 363.95 eurot ja kahe poja statsionaari ning raviarved, mis on kokku 174.51 eurot, tasuma.

Kui saad aidata nende arvete tasumisega, siis selleks on võimalik teha annetus helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!