KIISUBLOGI | Kass Ada jõulumuinasjutt: temaga juhtus tõeline jõuluime

KIISUBLOGI | Kass Ada jõulumuinasjutt: temaga juhtus tõeline jõuluime
28.12.2018

Tartus elab kass nimega Ada. Ada ei ole teps mitte tavaline kass. Lisaks tõeliselt kuninglikule välimusele elab see, Pesaleidja abiga päästetud preili vägagi värvikat elu. Tal on rõõm olla kassiks Edale, kes kajastab oma lemmiku tegemisi humoorikas blogis. Kas Eda sai Ada või vastupidi, seda ei tea keegi, aga need kaks on teineteise jaoks justkui loodud. Ada on veetis oma kodus juba neljandad jõulud.

Adal vedas, talle tulid päkapikud lausa Saksamaalt külla ja neil oli näpus eriti eksootiline maius.

Jõulud on selleks korraks möödas ja ka kass Ada ootab huviga peatselt algavat uut aastat, kuid enne veel, kui saab uusaastalubaduste peale mõtlema hakata, võiks hetkeks möödunud jõuludele tagasi vaadata. Need olid juba neljandad jõulud, mis Ada oma Tartu korteris veetis. Tal käisid ka päkapikud külas ja kinke oli igasuguseid, üks uhkem kui teine.

Tegelikult ei ole tema elu alati niivõrd roosiline olnud. Tal on lihtsalt väga vedanud, sest lapsepõlves juhtus ka temaga üks tõeline jõuluime. Kord oli tal oma pärispere ehk kassipere. Tal oli ema, vend ja kodu, kus üheskoos elati. Nad armastasid üksteist väga ja tegid kõike koos, kuid kui Ada ja tema vennaraas pisut vanemaks said, visati nad tänavale. Inimesel polnud sooja ega külma sellest, mis kahest pisipõnnist edasi saab ja nii leidsid Ada ja tema vennaraas end ühel külmal talvepäeval otse lumehangest. Seda, mis neist edasi saab, ei teadnud nad kumbki. Ja see kõik juhtus pisikeses Viljandis.