Kodus üleliigseks osutunud Nudi jäeti jõhkralt abitusse seisundisse

Kodus üleliigseks osutunud Nudi jäeti jõhkralt abitusse seisundisse
24.05.2023

Kodus üleliigseks osutunud kass leiti väga viletsas seisus olevana heade inimeste õuelt. Kass on valudes ja talle abi pakkuv MTÜ Pesaleidja palub abi kiisu kliinikuarvete tasumiseks. 

 

MTÜ Pesaleidja vabatahtlikud said abipalve, kus paluti aidata heade inimeste hoovi tulnud kiisut. Kassi nähes taipas pererahvas kohe, et ta vajab abi ning samale veendumusele jõudsime pilti nähes meiegi.

 

Pesaleidja vabatahtlike juures nime saanud Nudi on valudes, sest tema silmarõhk on suurenenud ning silm ise enam ei funktsioneeri. Kassil on ka suus väga halb seisukord, puuduvad hambad ja vabatahtlikud iseloomustavad suuõõne seisukorda, võrreldes seda surnuaiaga.  

 

Nudil on kiip, mis ei ole registris ning ta on sõbralik kassipreili. Seetõttu on alust arvata, et ta on olnud kodukiisu ning ilmselt pärast võimalikku silmatraumat otsustati temast loobuda. Just siis, kui Nudi kõige enam abi vajas.

 

Eeloleval laupäeval toimub Nudi silmaeemaldus ning samuti suusoleva kohutava seisu likvideerimine. Need on mõlemad keerulised ning kulukad operatsioonid ning nende kogumaksumus ulatub 900 euroni.