Kodutuid loomi abistavad Varjupaikade MTÜ ja MTÜ Pesaleidja panevad leivad ühte kappi

19.12.2011

Detsembris jõudis lõpule viite loomade varjupaika koondava Varjupaikade MTÜ ja loomadele kodude leidmisega tegelenud MTÜ Pesaleidja ühinemine. pesaleidja Pesaleidja nime hakkab edaspidi kandma Varjupaikade MTÜ hoiukodude programm.

MTÜ Pesaleidja eesmärk oli aidata kodutuid ja väärkoheldud loomi, otsides abivajavatele kuni püsiva kodu leidmiseni ajutisi hoiukodusid. Ühineda otsustasime, kuna MTÜdel on tegelikult samad eesmärgid ja koos ollakse tugevamad. Mõlemal organisatsioonil on oma hoiukodudevõrgustik, mille saame nüüd ühendada.

Pesaleidja toreda nimi jätame alles ja seda hakkab kandma kodutute loomade hoiukodude programm.

Kutsume kõiki, kes saavad loomadele ajutist hoiukodu pakkuda, endast teada andma. Hoiukodus elamine aitab looma ette valmistada minekuks tema päriskoju ning vähendab varjupaikade ülekoormatust.

Hoiukodu pakkuvatelt inimestelt oodatakse, et nad pühendaksid loomale aega, hoolitsust, mõnusat paika nende kodus ning hulgaliselt armastust looma vastu. Varjupaik omalt poolt pakub kasuperele oma igakülgset abi, sealhulgas veterinaartoimingute eest hoolitsemist ning vajadusel ka söögiks vajaliku pakkumist.

Eestis on kodutute loomadega seotud tegevus suhteliselt killustunud ja erinevaid organsatsioone on palju. Mõnes mõttes tekitab see ka aidata soovivates inimestes segadust ja nii ei pruugi abi vajajateni jõuda. Varjupaikade MTÜ toetab igati sarnaste eesmärkidega organisatsioonide ühinemist.