Krili lugu | Elurõõmus kass oli päriskodu saamisest vaid mõne sammu kaugusel, kuid haigestus siis vägagi ootamatult

Krili lugu | Elurõõmus kass oli päriskodu saamisest vaid mõne sammu kaugusel, kuid haigestus siis vägagi ootamatult
08.01.2019

MTÜ Pesaleidja hoole all on ülisotsiaalne ja elurõõmus kass Krili. Alles eelmise aasta lõpul lahutas teda päriskodu saamisest vaid mõni samm, kuid siis halvenes tema seisund ootamatult. Nüüd on Krilil arstide ees suur võlg, ta vajab sõprade abi, et tasuda lausa 420€-suurune raviarve. Krili tahab rääkida oma loo.

Krilil oli kõik alati kõige paremas korras. Ei olnud päeva, mil see kass oleks virisenud või olnud kuidagi nukker, vastupidi, Krili oli alati rõõmus, paimaias ja ülisotsiaalne kiisu, kes elas karantiinis veel viimaseid päevi ja ootas kannatlikult sobivat aega teiste kasside sekka kolimiseks. Vaid loetud päevad ja Krili oleks päriskodu saamisele juba suure sammu lähemal olnud.

Kõik vajaminevad vaktsiinid saadud, vaatasid Pesaleidja vabatahtlikud Krili aasta lõpus veelkord üle ja olid juba valmis ta teiste kasside sekka viima. Ülevaatuse käigus aga avastati, et kiisukese kõrvad tahavad veel ravi saada. Need ei olnud terved ja vajasid sekkumist. Krili pidi ikkagi karantiini jääma.

Esmase vaatluse käigus tundus Pesaleidja vabatahtlikele, et Krilit vaevab kergemat sorti kõrvapõletik, kuid siis algas kõrvadest verejooks, mis jõudis omakorda juba ka neelu. Krili seisund halvenes märgatavalt ja kiiresti. Vaesekesel oli raske oma kõrvu mitte kratsida, ent samal ajal oli see ju nii valus! Elurõõmsal Krilil oli paha olla ja nii kadus ka tema söögiisu. Tal oli raske hingata, sest neelu tekkis aina enam verd.

Pesaleidja MTÜ vabatahtlikud toimetasid Krili kiirelt loomakliinikusse. Arstid vaatasid kassi rahulikult ja korralikult üle, et talle mitte haiget teha, pandi Krili kergesse narkoosi. Veterinaaridele tundus, et lisaks tõsisele kõrvapõletikule vaevas Krilit ka kergemat sorti vere hüübimisega seotud probleem, sest kasvõi peale kanüüli eemaldamist ei tahtnud veri kohe kuidagi kinni jääda. Krililt võeti mitmeid vereproove ja kass pandi tilgutite alla kosuma. Tema söögiisu oli täielikult kadunud ja arstid pidid teda sunniviisiliselt toitma, et Krili oma jõu tagasi saaks.

 

Läks aega mööda ja nüüd on Krilil juba palju parem! Alles hiljuti üllatas see armas preili Pesaleidja MTÜ vabatahtlikke sellega, et kugistas hea isuga juba peotäie krõbinaid alla. Tema verejooks on peatatud, veri hüübib ja Krili rõõmus meel ning hea enesetunne hakkab vaikselt tagasi tulema. Õhtuseid vabatahtlikke pidavat Krili juba suure nurru ja käppade sõtkumisega tervitama!

Krili armastab inimesi ja teab, et nad on head! Kui ta terveks saab, kassituppa kolib ja sealt omale uue perekonna leiab, siis täitub ka tema südamesoov. Krilist saab kindlasti üks vahva, entusiastlik ja rõõmsameelne nurrumootor, kes naudib inimese tähelepanu ja armastab süles magamist!

Enne veel, kui see kõik juhtuda saab, on vaja tasuda ka veterinaaridele, kes Krili elu sel korral päästsid. Krilil on tänuväärsete arstide ees 420€-suurune võlg, kuid talle ei meeldi võlgu olla. Pesaleidja MTÜ palub kassisõprade abi Krili raviarve tasumisel, sest ilma loomasõprade abita ei olekski võimalik kõiki neid hoolelauseid ravida.

Kui Sinul on võimalik Krili eest kosta, siis Pesaleidja MTÜ on tänulik iga annetuse eest alljärgnevatele kontodele ning kui tunned, et Krili võiks tulevikus just Sinu pere lemmikuks saada, võta Pesaleidjaga julgelt ühendust ja pane Krilile käpp peale! Ta ootas oma päriskodu juba nii väga!

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
Selgitusse kirjuta palun "Krili"!