Kurvad pühad kasside varjupaigas: ootamatult rünnanud viirus võttis kaasa mitu looma ja jättis maha hiiglasliku arve

Kurvad pühad kasside varjupaigas: ootamatult rünnanud viirus võttis kaasa mitu looma ja jättis maha hiiglasliku arve
15.01.2019

Möödunud soe ja vihmane sügis soosis igati viiruste levikut ja seda mitte ainult inimeste seas. Ka Pesaleidja kasside varjupaika tabas viiruspuhang ja seda kõige raskemal moel — neljajalgseid ründas parvoviirus ja seda just enne jõuluaega. 

Sel hetkel oli Pesaleidja kassitoas 153 kassi ning kõiki neid ähvardas nakatumine. Esimesel võimalusel pandi karantiiniruum kinni — ükski kass ei saanud ruumist välja ega sinna sisse. Pesaleidja vabatahtlikud teadsid täpselt, millised kassid parvokandjad olid ning koheselt hakati neljajalgseid ravima.

Kõigi kasside puhul esialgne ravi aga ei aidanud. Juba samal õhtul tuli kiirabisse toimetada punast karva Marten ja mõned tunnid hiljem saadeti sinna ka kodukassielu elanud Grete. Suureks kurvastuseks pidid vabatahtlikud Gretega mõne päeva pärast jäädavalt hüvasti jätma, ent Marten paranes jõuliselt ja ehkki lootust esimesel kliinikus veedetud õhtul polnud, mängib ta praegu hoogsalt mänguasjadega ja lööb nurru iga pai peale. 

Kliinikusse jõudsid peale Marteni ja Grete veel viis kassi: Randy, Ron, Lerdi, Pipsi, Krili. Kõik said kiirelt parvotestil vastuseks positiivse ning heas seisus polnud neist mitte ükski. Lootusest, et kõik siiski laheneb, ei olnud kasu — kliinikus suri Lerdi, kes ei jaksanud end sellest olukorrast välja võidelda. Pisike Pipsi, kelle kehatemperatuur oli vaid 32 kraadi ja kes ei suutnud enam isegi neelata, veel vähem võidelda, lahkus samamoodi.  Randyl, Ronil ja Krilil oli aga vähemalt üks elu üheksast veel alles ning tänaseks on nad taastunud — igati rõõmsad, aktiivsed, suure söögiisuga ja väga tublid.

Ohvreid valimatult ründav parvoviirus võttis Pesaleidja hoolealuste ridadest kaasa kolm võrratut kassi, kes kõik oleksid olnud väärt kodusooja, armastust ja oma isiklikku peret. Tavaliselt täiesti halastamatu haigus halastas seekord siiski pisutki ja kassid, kelle olukord lootust ei andnud, võitlesid end ohust välja. Neile õnnelikele aitas kaasa Pesaleidja vabatahtlike kiire tegutsemine ning veterinaarid, kes andsid endast pühade ajal parima, et neljajalgseid ravida. 

Annetustest tegutseval Pesaleidjal õnnestus kokku koguda Marteni ja Grete raviarvetele kuluv summa, ent viie tõbise kassi lisandumine on organisatsiooni pangakonto tühjaks pigistanud. Seetõttu on Pesaleidja nüüd olukorras, kus tasumist ootab 2038 euro suurune raviarve, ent vahendid suure summa maksmiseks puuduvad. Seetõttu on kõikvõimalik toetus praegusel ajal vägagi teretulnud. Jõulupühad on küll möödas, ent heategusid saab teha aastaringselt!

Kui soovid Pesaleidjat raviarvete tasumisel aidata, saad seda teha kahel viisil: 

  1. Annetus Pesaleidja MTÜ kontodele:
  • EE102200221063071211 Swedbank
  • EE941010220247756220 SEB Pank
  • EE351700017003105966 Luminor Bank
  • EE647700771001866844 LHV Pank
  • Selgitusse kirjuta «kliinikuarved»

    2. Või helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:

  • 900 0950 - kõne hind 50€
  • 900 0915 - kõne hind 15€
  • 900 0905 - kõne hind 5€
  • Kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!