"Märka Väiksemat" 13. aprillil Pärnu Pereabikeskuse laste varjupaigas - Pesaleidja ja SEB Heategevusfond

"Märka Väiksemat" 13. aprillil Pärnu Pereabikeskuse laste varjupaigas - Pesaleidja ja SEB Heategevusfond
15.04.2010

13.aprillil toimus Pärnu Pereabikeskuse laste varjupaigas teine üritus sarjast „Märka väiksemat“. Pärnu Pereabikeskus on ainuke Pärnu linna poolt hallatav laste hoolekandeasutus. Keskuse eesmärgiks on vanemliku hoolitsuseta jäänud või ohtu sattunud lastele nende eale ja seisundile vastavate sotsiaalteenuste pakkumine. Ülejõel asuv laste varjupaik on avatud 24 tundi. 

Pesaleidjal oli kaasas üritusega juba tuttav jänes Juss. Esmakordselt osalesid üritusel hoiukiisu Siisike ning kodukiisud Casanova ja Barky. Casanova tundis ennast koduselt - lapsed jalutasid teda rihma otsas ringi ja sügasid teda, kui kass aknalaual päikse käes mõnules. Laste valmistatud mänguasju hakkas Casanova samuti kohe käpaga püüdma. Siisike ja Barky kannatasid ürituse samuti vapralt lõpuni välja. Minu suureks jahmatuseks oli kodus parimaid sõpru Barkyt ja Casanovat ürituse lõppedes esialgu võimatu ühte puuri tagasi panna – pisike Barky susises vihaselt oma sõbra peale ja suur Casanova rabeles hirmunult. Liiga palju muljeid vist J 

Laste kaasabil valmis kaks koerakuuti, mitu kratsiposti kassidele ning nutikaid sulgedest, naharibadest, pinksipallidest valmistatud mänguasju lemmikutele. Kuudid, postid, mänguasjad läksid Pärnu kodutute loomade varjupaigale.

Nagu eelmisel ürituselgi Tallinnas, vastasime ka seekord laste ja täiskasvanute küsimustele lemmikloomade kohta ning selgitasime kaasaegse lemmikloomapidamisepõhimõtteid.  Lõpus sai igaüks koos oma lemmikuga pildile jääda.